RU

Інфляція в січні прискорилася. Що подорожчало найбільше

09.02.2021, 17:21
Інфляція в січні прискорилася. Що подорожчало найбільше - Фото
Фото: depositphotos.com

Інфляція на споживчому ринку в січні виросла на 1,3%, в порівнянні з груднем 2020 року, в річному вимірі – на 6,1%. Про це повідомляє Державна служба статистики.

Базова інфляція в січні, порівняно з груднем склала 0,3%, з січнем 2020 року – 5%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

На споживчому ринку в січні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,4%. Найбільше (на 15,4%) подорожчали яйця. На 6,5-1% зросла ціна на овочі, цукор, соняшникову олію, м'ясо птиці, хліб, яловичину, продукти переробки зернових, сири. Водночас, знизилися ціни на 1,3% на свинину.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1%. Це пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,9%, зазначили у відомстві.

Одяг та взуття подешевшали на 4% (взуття – на 4%, одяг – на 3,9%).

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 6% відбулося за рахунок підвищення тарифів на електроенергію (на 36,6%), каналізацію (17,3%), водопостачання (10,9%) . Водночас, знизилися ціни на природний газ – на 4,5%.

Ціни на транспорт зросли на 1% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 2,3%, автомобілів на 1%. На 1,4% подешевшав проїзд у залізничному транспорті.

У сфері зв'язку зросли ціни на 1%, що пов'язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв'язок.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини