RU

Інфляція в квітні сповільнилася: дешевшали яйця, дорожчала соняшникова олія

11.05.2021, 18:28
Інфляція в квітні сповільнилася: дешевшали яйця, дорожчала соняшникова олія - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

У квітні 2021 року споживча інфляція у річному вимірі сповільнилася до 8,4% (із 8,5% у березні), в порівнянні з березнем ціни зросли на 0,7%. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

За даними Держстату, в квітні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,2%. Найбільше (на 10%) подорожчала соняшникова олія. На 5,0-1,0% зросли ціни на цукор, продукти переробки зернових, рис, хліб, м'ясо та м'ясопродукти, макаронні вироби. Водночас на 1,3-0,5% подешевшали овочі, фрукти, яйця, молоко.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,9%, що пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,5%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 2,3%, зазначають у Держстаті.

Ціни на транспорт зросли на 0,6% в першу чергу за рахунок здорожчання проїзду в залізничному й автодорожньому пасажирському транспорті на 2,6% і 1,4% відповідно, палива і масел – на 0,8%.

Хочеш автоматизувати свою роботу? Понад 50 інструментів для бізнесу, юристів і бухгалтерів у LIGA360. Спробуй із тестовим доступом.


У Національному банку зазначили, що споживча інфляція виявилася нижчою траєкторії прогнозу, опублікованого в інфляційному звіті за квітень 2021 року. Це перш за все пов'язано з уповільненням зростання цін на сирі продукти харчування.

У коментарі НБУ наголошується, що через зростання світових цін на продовольство, перш за все на соняшникову олію, прискорилося подорожчання оброблених продовольчих товарів (до 10,0% р/р). Збільшення вартості сировини (борошна, масла і цукру) разом із підвищенням витрат на енергію сприяли зростанню цін на майонез, маргарин, спред, хліб і борошняні вироби. Подорожчало вершкове масло, сир, кондитерські вироби і безалкогольні напої. Темпи зростання вартості послуг також збільшилися (до 7,8% р/р).

Також у Нацбанку зазначили, що під впливом стійкого попиту і підвищення виробничих витрат стрімкіше дорожчали послуги громадського харчування, салонів краси, ремонту, оренди житла та медичні послуги. Продовжила збільшуватися вартість послуг таксі та обслуговування автомобілів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини