RU

Інфляція прискорюється: НБУ підвищив облікову ставку вперше за 2,5 роки

04.03.2021, 15:06
Інфляція прискорюється: НБУ підвищив облікову ставку вперше за 2,5 роки - Фото
Юрій Гелетій (Фото: пресслужба НБУ/Facebook)

Правління Національного банку 4 березня прийняло рішення підвищити облікову ставку з 6 до 6,5%. Це – перше посилення політики НБУ з вересня 2018 року, коли ставку підвищили з 17,5 до 18%

"У січні зростання споживчих цін досягло 6,1% в річному вимірі. За попередніми оцінками, інфляція продовжила прискорення і в лютому, – наголошується в релізі НБУ. – У перші місяці 2021 на інфляцію впливали ціни на продукти харчування і паливо, продовжують відображатися ефекти від торішнього ослаблення гривні. Інфляційні очікування залишаються підвищеними".

Як уточнив на брифінгу заступник голови НБУ Юрій Гелетій (як пояснили в пресслужбі, глава Нацбанку Кирило Шевченко – "в плановій відпустці", Гелетій виступає виконуючим обов'язки глави), інфляція досягне пікових значень у середині року, після чого почне сповільнюватися. Нацбанк очікує, що індекс споживчих цін повернеться до цільового діапазону регулятора (5%±1) не раніше першого півріччя 2022 року.

21 січня НБУ вп'яте поспіль зберіг облікову ставку на найнижчому рівні в історії – 6%. При цьому НБУ попередив про істотне прискорення інфляції в 2021 – до середини року темпи зростання цін можуть перевищити 8%, через що регулятор почне підвищувати ставку до 7%.

Згідно з колишнім планом, регулятор очікував підвищення облікової ставки в 2021-22 роках до 6,5%.Читайте також: Інфляція повертається. Цього року ціни будуть зростати вдвічі швидше, ніж у 2020-му. Чому?

Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини