RU

Інфляція менше 4%. НБУ знову різко знизив облікову ставку

30.01.2020, 14:39
Інфляція менше 4%. НБУ знову різко знизив облікову ставку - Фото
Яків Смолій (Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ)

НБУ знизив облікову ставку відразу на 2,5 процентних пункти до 11%, оголосив на брифінгу глава Нацбанку Яків Смолій, передає кореспондент LIGA.net.

"Уповільнення інфляції, за оцінкою НБУ, триває. Починаючи з січня і протягом більшої частини 2020 року, інфляція буде перебувати нижче цільового діапазону 5±1%, але прискориться в четвертому кварталі і складе 4,8% на кінець року", - заявив Смолій.

За словами глави НБУ, основна причина тривалого уповільнення інфляції - ревальвація гривні (зміцнення на 14,5% до долара в 2019 році), яка продовжить впливати на вартість імпортних товарів, а також локальної продукції з високою часткою імпорту в собівартості.

Додаткові причини: збереження відносно низьких цін на енергоносії у світі, а також незначна продовольча інфляція за рахунок поліпшення врожайності овочів і фруктів.

Також Нацбанк оновив прогноз облікової ставки: на кінець 2020 року вона складе 7% (попередній прогноз - 9%) і приблизно на такому ж рівні залишиться до кінця 2022 року.

Читайте також: Ставка Зеленського-Гончарука: НБУ знизить облікову ставку. І це вплине на ваше життя

За допомогою облікової ставки НБУ впливає на інфляцію - чим вища ставка, тим дорожче коштує ресурс у нацвалюті (і кредити, і депозити). Це стимулює бізнес і населення накопичувати гроші, а не витрачати їх на споживання. Попит на товари скорочується, інфляція сповільнюється. Зворотний бік високої облікової ставки - скорочення кредитування, і, як наслідок, уповільнення економічного зростання.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини