RU

Інфляція "істотно прискорилася", але НБУ не став змінювати облікову ставку. Деталі

10.12.2020, 14:54
Інфляція
Кирило Шевченко (Фото: пресслужба НБУ)

Національний банк вчетверте зберіг облікову ставку на рівні 6%. Про це на брифінгу 10 грудня заявив глава НБУ Кирило Шевченко.

Ставка в Україні залишається незмінною протягом 7 місяців – це найтриваліший період стабільної монетарної політики НБУ з 1991 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Як зазначив Шевченко, останніми місяцями 2020 року інфляція в Україні "істотно прискорилася": до 3,8% в листопаді в річному вираженні (1,3% до жовтня). Таким чином ключовий показник, на який орієнтується НБУ, – індекс споживчих цін – впритул наблизився до цільового діапазону регулятора в 5±1% і увійде до нього за підсумками грудня, сказав глава Нацбанку.

"Значний внесок (у прискорення інфляції, – Ред.) мало збільшення вартості природного газу на європейському ринку, що позначилося на внутрішніх цінах на газ, опалення та гарячу воду. Стрімко зросли ціни на окремі продукти харчування внаслідок гіршого врожаю і пов'язаного з ним зростання світових цін. Зростання цін за останні місяці підтримувало споживчий попит за рахунок підвищення доходів і поліпшення очікувань населення", – йдеться в релізі Нацбанку.

НБУ оцінює як "незначний" вплив на інфляцію карантину вихідного дня, хоча це і вплинуло на настрої бізнесу та споживачів. Анонсований урядом карантин у січні 2021 року також ще несуттєво вплине на економічну активність, споживчий попит та інфляцію, прогнозують у Нацбанку.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У 2021 року НБУ очікує прискорення інфляції. Згідно з жовтневим прогнозом регулятора, в першому півріччі 2021 року інфляція перевищить 6%, проте до кінця року повернеться до цільового діапазону.

У Нацбанку також відзначили, що без підтримки МВФ і інших офіційних кредиторів, істотно скоротить можливості держави щодо підтримки економіки. "Це фінансування критично важливе для фінансування запланованих бюджетних витрат", – сказав Шевченко.

Читайте також: Covid-19 | "Ні відпочити, ні попрацювати". Бізнес знову незадоволений карантином. У нього є аргументи

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини