RU

Індекс сприйняття корупції: Україна відкотилася до 2017 року

23.01.2020, 10:40
Індекс сприйняття корупції: Україна відкотилася до 2017 року - Фото
Інфографіка: Transparency International Ukraine
доповнено

Україна повернулася до рівня 2017 року в Індексі сприйняття корупції. Втративши два пункти і отримавши 30 балів вона зайняла 126 місце в рейтингу з 180 країн. Про це повідомляється на сайті Transparency International Ukraine.

Поруч з Україною у рейтингу стоять Киргизстан, Азербайджан і Джибуті. Росія своїх позицій не змінила і залишилася позаду України, зайнявши 137 місце з 28 балами.

Польща зайняла 41 місце (58 балів), Словаччина 59 місце (50 балів), Білорусь зайняла 66 місце (45 балів).

За словами виконавчого директора ТІ Україна Андрія Боровика, CPI враховує дослідження за останні два роки. "З початку 2017 року в Україні фактично відбувалося згортання реформ і боротьби з корупцією. Влада відверто намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів, затягувала запуск Вищого антикорупційного суду, створювала законодавчі перепони. Що говорити про політичну ангажованість тодішнього НАПК і провальну судову реформу. Останні кілька років влада ігнорувала більшість рекомендацій, а деякі з них були критично важливими", - сказав він.

Відзначається, що на початку 2019 року Transparency International Ukraine надала 12 рекомендацій, які могли б поліпшити показники України в CPI. До кінця року було виконано або частково виконано лише 6 із них, і ті лише за останній квартал року.

У Transparency International підкреслили, що для зниження рівня корупції та збільшення довіри з боку громадян і бізнесу в 2020 році необхідно впровадити ряд наступних змін:

- сформувати незалежну і професійну судову владу;
- забезпечити незалежність і здатність органів антикорупційної сфери;
- позбавити СБУ повноважень в сфері протидії економічним і корупційним злочинам;
- підвищити ефективність систем запобігання політичній корупції;
- ввести відкритий і підзвітний процес приватизації державного майна.

Серед лідерів CPI на першому місці Нова Зеландія і Данія, які набрали 87 балів. А замикають - Сомалі (9), Південний Судан (12) і Сирія (13).

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРI) - показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Його розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних організацій і дослідницьких центрів.

Ключовим показником індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Оцена 0 балів означає, що корупція фактично підміняє собою державу, а 100 балів свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Індекс оцінює корупцію тільки в державному секторі.

Читайте російською: Индекс восприятия коррупции: Украина откатилась к 2017 году

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини