Індекс споживчих настроїв близький до мінімуму двох років

19.11.2020, 17:39
Індекс споживчих настроїв близький до мінімуму двох років - Фото
Фото: depositphotos.com

У жовтні індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 62,4 п., що на 9,2 п. нижче, ніж у вересні. Знизилися всі складові індикатора. Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.

Аналітики зазначають, що індекс упав до показників січня 2019 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Індекс поточного становища (ІПС) становить 54,9, що на 9,8 п. нижче за показник минулого місяця.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) в жовтні скоротився на 8,7 п. і становить 67,4.

У жовтні показник індексу очікуваної динаміки безробіття становить 147, що на 3,5 п. вище за показник минулого місяця. Індекс інфляційних очікувань змінився несуттєво – на 0,5 п. – до рівня 187,3. Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців не змінилися: індекс девальваційних очікувань стабільний – 160,6.

"У жовтні 2020 року зафіксовано мінімальне значення індексу споживчих настроїв за період із січня 2019 року. Мінімуму досягли індекси очікуваного розвитку економіки в найближчий рік і 5 років. Ці індекси істотно зросли в квітні 2019 року після президентських виборів, тепер же повернулися на рівень 2017– 2018 років", – сказано в коментарі до дослідження.

Інші складові індексу споживчих настроїв також зменшилися в жовтні, але не "пробили" мінімум останніх двох років.

"Мінімальне значення індексу поточного особистого матеріального становища було зафіксовано в червні 2020 року, а індексу доцільності робити великі покупки – в квітні 2020 року", – коментують аналітики Info Sapiens.

До жовтня чотири місяці поспіль індекс споживчих настроїв ріс.

Дослідження Info Sapiens "Споживчі настрої в Україні" здійснюється за фінансової підтримки Dragon Capital. ІСН визначають на підставі опитування 1000 осіб у віці від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення і розмір населеного пункту. Статистична похибка не перевищує 3,2%. Опитування проводилося 10-29 жовтня.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ІсторіїДыши! Тест-драйв трех психотерапевтических практик