Індекс очікувань ділової активності вперше впав нижче 30

04.05.2020, 14:23
Індекс очікувань ділової активності вперше впав нижче 30 - Фото
Фото: depositphotos.com

У НБУ відзначають, що будь-яке значення нижче 50 пунктів сигналізує про переважання песимістичних настроїв

У квітні індекс очікувань ділової активності (ІОДА) вперше опустився до рекордно низького рівня - 29.9 (у березні він був 45.8). Про це свідчать дані щомісячного опитування, проведеного Національним банком.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Згідно з опитуванням, основна причина таких настроїв - пандемія коронавірусу та карантинні заходи, які обмежили можливості для ведення бізнесу як в Україні, так і за кордоном.

У НБУ відзначають, песимістичні очікування посилилися фактично у всіх секторах економіки. Особливо песимістичним є сектор послуг, котрий найбільше постраждав від карантину, а також промисловість, будівництво і торгівля.

Індекс очікувань ділової активності вперше впав нижче 30

Всі компанії погіршили очікування щодо обсягів виробництва і продажів. Значна кількість підприємств планує скорочення працівників, особливо в сфері будівництва. Багато відправляють співробітників у відпустку.

При цьому, в НБУ сподіваються, що ослаблення карантину, заплановане Кабміном на травень, пожвавить ділову активність і поліпшить настрої бізнесу.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

  • НБУ проводив опитування з 6 до 24 квітня. Опитано 183 підприємства. Горизонт опитування: зміна показників діяльності підприємств у квітні в порівнянні з березнем.
  • За даними дослідження Info Sapiens, різко погіршився й індекс споживчих настроїв українців.
  • Згідно з оновленим прогнозом НБУ, економіка України в другому кварталі скоротиться на 11%, безробіття зросте до 12%.
У 2019 НБУ ввів новий інструмент оперативної оцінки і відстеження тенденцій розвитку економіки - щомісячний Індекс очікувань ділової активності (ІОДА). Індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки і концентрується тільки на оцінці бізнесом поточного стану економіки. Перше пілотне опитування проведено в липні 2019 року, в ньому взяли участь 106 підприємств, індекс очікувань склав 52.4.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery