RU

Індекс очікувань ділової активності: до промисловості і послуг повернувся оптимізм

02.10.2020, 11:42
Індекс очікувань ділової активності: до промисловості і послуг повернувся оптимізм - Фото
Фото: depositphotos.com

Індекс очікувань ділової активності у вересні зріс на 1,5 пункту до показника 49,4 пункту, що свідчить про песимістичні очікування бізнесу. Це вже п'ятий місяць поспіль, коли показник знаходиться нижче позначки в 50 пунктів, повідомляє Національний банк України.

"Внаслідок поступового відновлення внутрішнього і зовнішнього попиту, очікування підприємств промисловості і сфери послуг покращилися і перевищили нейтральний рівень", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Індекс очікувань у промисловості зріс на 1,8 пунктів до 50,1 пункту. У сфері послуг показник збільшився на 6 пунктів до позначки 52,2 пункту.

У той же час через сезонне зниження економічної активності значно погіршилися очікування серед підприємств будівельної галузі, більшість із яких очікують скорочення обсягів нових замовлень і зменшення обсягів будівельних робіт.

Індекс очікувань у будівельній галузі скоротився у вересні на 5,5 пунктів до показника 33,5 пункту.

Погіршили свої очікування підприємства торгівлі, які песимістично оцінюють майбутні обсяги закупівлі товарів для продажу і очікують скорочення обсягів товарообігу.

Індекс очікувань у торгівлі скоротився на 5,9 пунктів до показника 46,4 пункту. У серпні торгівля була єдиним сектором, де очікування підприємств зросли і показник індексу перевищив середньозважену оцінку в 50 пунктів.

НБУ також відзначає, що респонденти всіх секторів очікують зростання цін на власну продукцію та послуги на тлі зростання закупівельних цін. Всі підприємства, за винятком сфери послуг, очікують скорочення кількості працівників.

Для складання індексу очікувань ділової активності НБУ опитав 166 підприємств у період з 4 до 23 вересня.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини