RU

Індекс НБУ: бізнес погіршив економічні очікування. Оптимізм лише в торгівлі

02.11.2020, 18:12
Індекс НБУ: бізнес погіршив економічні очікування. Оптимізм лише в торгівлі - Фото
Фото: depositphotos.com

Індекс очікувань ділової активності, після двох місяців зростання, в жовтні опустився на 1,6 пункту до показника 47,8 пункту, що свідчить про песимістичні очікування бізнесу. Це вже шостий місяць поспіль, коли показник знаходиться нижче позначки в 50 пунктів, повідомляє Національний банк України.

Підприємства сфери послуг погіршили свої очікування і налаштовані на скорочення обсягів послуг, що надаються на тлі зростання рівня захворюваності та більш обережної поведінки споживачів. Індекс очікування у сфері послуг скоротився до 47,4 пункту в жовтні з 52,2 у вересні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Серед промислових підприємств індекс очікування опустився до 47,4 пункту (50,1 у вересні). Причина песимізму в промисловому секторі – низький інвестиційний попит і несприятлива зовнішня кон'юнктура.

Найбільш песимістично налаштовані будівельні компанії, що пояснюється сезонним зниженням ділової активності в секторі і невизначеністю на ринку нерухомості. Показник індексу для галузі в жовтні – 32,5 пункту (33,5 у вересні).

Торгівля – єдиний сектор, де превалюють оптимістичні очікування. Зростання індексу до 52,5 пункту з 46,4 у вересні. Підприємства торгівлі очікують стабільного зростання продажів до кінця року.

Загалом, бізнес налаштований і надалі скорочувати робочі місця, особливо в сфері будівництва, резюмує НБУ.

Нацбанк проводив опитування підприємств у період 5-23 жовтня. Опитано 160 компаній.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини