RU

Індекс інвестиційної привабливості України скотився до рівня 2013 року – ЄБА

15.12.2020, 19:52
Індекс інвестиційної привабливості України скотився до рівня 2013 року – ЄБА - Фото
Фото: depositphotos.com

Індекс інвестиційної привабливості України в другій половині 2020 року опустився до 2.4 пункту з 5 можливих, що свідчить про безпрецедентне погіршення настроїв керівників іноземних і українських компаній-членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА). Такий низький показник індексу було зафіксовано вперше з 2013 року, йдеться в експертному дослідженні ЄБА, опублікованому на сайті асоціації.

Згідно з даними дослідження, 78% генеральних директорів компаній вважають поточний інвестиційний клімат в Україні несприятливим. Ще 16% керівників знаходять інвестиційний клімат нейтральним. І 6% оцінюють інвестклімат як сприятливий.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Погіршення бізнес клімату за останні шість місяців зазначили 66% директорів, 29% вважають, що інвестклімат не змінився, 5% побачили поліпшення.

Лише 10% опитаних СЕО сподіваються, що інвестиційний клімат в Україні покращиться в найближчі шість місяців, 45% очікують, що ситуація залишиться без змін, 45% впевнені, що умови ведення бізнесу в Україні погіршаться.

Половина гендиректрів (50%) вважають, що інвесторам буде невигідно заходити в Україну в найближчі пів року, 12% дотримуються протилежної думки, 38% не визначилися з відповіддю.

Серед позитивних чинників розвитку української економіки опитані керівники компаній назвали швидке економічне відновлення після карантинних обмежень, контрольовану інфляцію, зниження облікової ставки НБУ, стабільний курс національної валюти, лібералізацію ринку землі та впровадження електронних державних сервісів.

До негативних факторів учасники опитування віднесли кризу судової влади і відсутність верховенства права, відсутність прогресу в боротьбі з корупцією, значний вплив тіньової економіки, введення обмежувальних заходів, нестабільність податкового законодавства, ситуацію навколо Конституційного суду, загрозу припинення співпраці з МВФ, ускладнення взаємодій із податковою службою , митницею, контролюючими та правоохоронними органами.

ЄБА нагадує, що в першій половині 2020 року індекс інвестиційної привабливості України склав 2,51 пункту. Дослідження проводить ЄБА спільно з юридичною фірмою Василь Кісіль і Партнери.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини