Індекс економічної свободи. Україна піднялася на 13 позицій

27.03.2020, 14:30
Індекс економічної свободи. Україна піднялася на 13 позицій - Фото
Фото: pixabay.com

Україна поліпшила позиції у рейтингу економічної свободи, але залишилася останньою в Європі

Україна за підсумками 2019 року піднялася на 13 позицій і посіла 134-е місце зі 180-ти в Індексі економічної свободи, складеному Heritage Foundation.

При цьому Україна входить в категорію країн "В основному невільні" і займає останнє 45-е місце в європейському регіоні. Її загальний бал (54,9) значно нижче регіональних і світових середніх, відзначають укладачі рейтингу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Найнижчі бали країна отримала за показниками: свобода інвестиційної та фінансової діяльності (категорія - відкриті ринки), найвищі - фіскальне здоров'я і податковий тягар.

Серед чинників, які гальмують підняття України в рейтингу, називаються застарілий трудовий кодекс, надмірна бюрократія, що перешкоджає збільшенню інвестицій, велика кількість непрацюючих кредитів в банках і нерозвинений ринок капіталу.

З позитивних починань уряду згадуються повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і земельна реформа.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Сусідами України по рейтингу є Бенін (133 місце) і Пакистан (135).  Польща знаходиться, яка межує з Україною, на 46 місці, Росія - на 94, Білорусь - на 88, Молдова - на 87.

Очолили рейтинг Сінгапур, Гонконг і Нова Зеландія. Замикають його - Куба, Венесуела і Північна Корея.

Індекс економічної свободи розраховується за 12 показниками, розбитими на чотири категорії: ефективність права, регуляторна ефективність, діяльність влади і відкритість ринків.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии