RU

Імпорт газу з Росії вигідний Україні і не вигідний РФ – Вітренко

15.01.2021, 16:13
Імпорт газу з Росії вигідний Україні і не вигідний РФ – Вітренко - Фото
Юрій Вітренко (фото: пресслужба Юрія Вітренка)

ДОПОВНЕНО

Перенесення точки передавання газу для європейських покупців газпромівського газу із західного кордону України на східний, розблокування експорту газу від російських незалежних видобувних компаній і експорт газу з Центральної Азії вигідні Україні. Про це написав в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко на своїй Facebook-сторінці.

"Для України це вигідно тому, що це створює додатковий попит на потужності української газотранспортної системи для транзиту газу в Європу, знижує ціну на газ на українському оптовому ринку до рівня експортного паритету. Питання десятків мільярдів доларів для України. Тому це не вигідно Росії", – пояснив свою позицію Вітренко.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Пост з аргументацією своєї позиції в.о. міністра енергетики написав після попередньої публікації в Facebook бачення вирішення проблем на ринку газу.

У числі пропозицій Юрій Вітренко зазначив "... розблокування транзиту газу з Середньої Азії, експорт газу незалежними компаніями з Росії, перенесення точок передачі газу європейським покупцям газпромівського газу. Це теж практично автоматично суттєво знизить ціну на газ на оптовому ринку (до експортного паритету)".

Він додав, що юридичні можливості для тиску на Газпром у цих питаннях є тільки у Нафтогазу України.

"Таку можливість дав новий контракт (з Газпромом. – Ред.), який ми підписали в грудні 2019 року", – повідомляв Вітренко.

Доповнено. "Розблокування експорту газу компаніями з Росії означає, що, компанії, які є незалежними від Газпрому і добувають газ у Росії, наприклад, Shell, можуть транспортувати газ з Росії через її газотранспортну систему, оператором якої є Газпром. Що вони робитимуть з цим газом – їхня воля. Наприклад, вони можуть цей газ скерувати в Європу через Україну. Можуть продати іншим європейським компаніям, у яких купує газ Нафтогаз й інші українські компанії", – пояснив в.о. міністра енергетики в своєму наступному пості.

Вітренко нагадав, що вже багато років Нафтогаз та інші українські компанії купують на європейському ринку газ у компаній, які придбали цей газ у Газпрому.

За його словами, проти розблокування експорту газу з Росії незалежними компаніями виступає Газпром.

"Якщо хтось пропонує відновити прямий імпорт українськими компаніями газу від Газпрому, або щоб державні компанії купували безпосередньо імпортований газу з Росії, повідомте, хто це пропонує. Тому що ми таких пропозицій не робили", – запевнив Вітренко.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини