RU

Імпорт газу в Україну виріс на третину, побивши п'ятирічний рекорд

02.09.2020, 16:26
Імпорт газу в Україну виріс на третину, побивши п'ятирічний рекорд - Фото
ДТЕК Нефтегаз (Фото: прес-служба компанії)

Оператор ГТС України за 8 місяців 2020 року транспортував 12,5 млрд куб. м газу з Європи на замовлення своїх клієнтів, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє прес-служба ОГТС.

За даними оператора, це на 63% перевищує середній показник в 2016-2019 роках.

"Імпорт газу в Україну став рекордним за останні п'ять років. У даному випадку це хороша новина, адже 65% цього обсягу трейдери завезли в Україну для зберігання і подальшого транзиту, і тільки решта - пішли на український ринок. Це означає, що Україна геополітично і економічно є цікавим і вигідним партнером для Європи. тому Оператор ГТС і надалі буде працювати над бізнес-розвитком своїх можливостей, в тому числі за направленням створити в Україні європейський газовий хаб", - зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Всього за січень-серпень 2020 року імпорт зі Словаччини склав 8 млрд куб. м (+35% порівняно з аналогічним періодом минулого року), з Угорщини - 3,2 млрд куб. м (+20%), з Польщі - 1,3 млрд куб. м (+34%).

Віртуальним реверсом (backhaul), який вперше став доступний з початком цього року, імпортовано 38%, або 4,7 млрд куб. м: зі Словаччини - 1,6 млрд куб.м, Угорщини - 2,3 млрд куб. м, Польщі - 0,8 млрд куб. м.

Також в серпні вперше були здійснені реверсні транспортування з Румунії в Україну.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини