RU

Ідея Банк не продається. Dragon Capital і Getin Holding розірвали договір

25.06.2020, 15:49
Ідея Банк не продається. Dragon Capital і Getin Holding розірвали договір - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net
доповнено

Dragon Capital і Getin Holding S.A. розірвали договір із продажу українського Ідея Банку. Про це пише FinClub із посиланням на повідомлення польської компанії Getin Holding.

Згідно з повідомленням, на 25 червня умовна угода про продаж 100% акцій акціонерного товариства Idea Bank розірвана в зв'язку тим, що продавець і покупець "не підписали у встановлений термін договір із зазначенням ціни продажу Ідея Банку Україна".

Продавцями Ідея Банк виступали Getin Holding SA і Dragon Capital Investments Limited (Нікосія, Кіпр), покупцями - ТОВ "Новий Український Фонд" (Сент-Гелієр, Джерсі) і фізична особа, а також ТОВ Dragon Capital (Київ, Україна) як брокер. Попередня угода була підписана 20 грудня 2019 року.

Відзначається також, що Getin Holding не отримав ніякої інформації про затвердження угоди Національним банком, що "було однією з умов переходу права власності на акції в Ідея Банк".

В результаті, автоматично припиняється угода про продаж ТОВ "Новий Фінансовий Сервіс" (New Finance Service).

  • У жовтні минулого року повідомлялося, що польський холдинг підписав із неназваним інвестфондом угоду, згідно з якою фонд викупить до 100% акцій Ідея Банку, що базується у Львові, і до 100% ТОВ "Нью Фінанс Сервіс" зі штаб-квартирою в Києві.
  • В кінці грудня 2019 року повідомлялося, що польська компанія Getin Holding S.A. і Dragon Capital найближчим часом можуть закрити операцію про продаж Ідея Банк. Згідно з угодою про умови продажу, ціна акцій Ідея Банк Україна становить в еквіваленті 1,368 млрд грн (близько $58 млн).
  • 15 січня 2020 року АМКУ дозволив Dragon Capital купити Ідея Банк.

Доповнено о 15:40. У групі компаній Dragon Capital підтверджують, що сторони не змогли узгодити комерційні умови угоди в установлений термін. Основною причиною в компанії називають економічну кризу, викликану коронавірусом в Україні та світі, яка "істотно вплинула на потенційні ризики, пов'язані із завершенням операції". В Dragon Capital додають, що відкличуть заяву про погодження набуття істотної участі з Нацбанку найближчим часом.

До складу Getin Holding S.A. входять компанії: Idea Bank (Польща), Idea Leasing, Idea Expert, Tax Care, M.W. Trade, Idea Bank (Україна), Idea Bank (Білорусь), Idea Bank (Румунія), Carcade (Росія). Його найбільшим бенефіціаром є громадянин Польщі та Мальти Лешек Чарнецкі. У 2007 році Getin Holding купив 81,88% банку "Прикарпаття" за 103 млн грн. Спочатку установу перейменували на Плюс Банк, потім - Ідея Банк. Регулятивний капітал Ідея Банку на 1 травня 2020 року складав 730,7 млн ​​грн (більше $27 млн).

Dragon Capital - одна з найбільших груп компаній в Україні, яка працює в сфері прямих інвестицій і фінансових послуг, надаючи повний спектр інвестиційних банківських і брокерських послуг для корпоративних і приватних клієнтів. Кінцевим бенефіціаром у держреєстрі зазначений громадянин Чехії Томаш Фіала.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини