RU

Хто наближає екологічну катастрофу: топ-20 виробників одноразового пластику

19.05.2021, 13:29
Хто наближає екологічну катастрофу: топ-20 виробників одноразового пластику - Фото
Пластик в океані (Ілюстративне фото: unsplash.com)

Два десятки компаній виробляють понад половину (55%) всього одноразового пластику в світі. Очолює топ-20 американський нафтовий гігант ExxonMobil. Про це пише The Guardian, посилаючись на дослідження Minderoo Foundation.

Як зазначає видання, відповідальність за розпалювання кліматичної кризи і екологічну катастрофу несуть як державні, так і транснаціональні корпорації.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

На ExxonMobil доводиться 5,9 млн тонн світових відходів. На другому місці – найбільша хімічна компанія Dow, яка виробила 5,5 млн тонн. Також у трійці лідерів державна нафтогазова корпорація Китаю Sinopec (5,3 млн тонн).

За даними дослідження, 11 із 20 компаній розташовані в Азії, чотири – в Європі, три – в США, одна – в Латинській Америці і одна – на Близькому Сході. Пластикову продукцію цих компаній фінансують найбільші банки і фінансові компанії світу, серед яких Barclays ($3,1 млрд), HSBC ($3,1 млрд), Bank of America ($2,9 млрд), Citigroup ($2,8 млрд), JPMorgan Chase ($2,7 млрд) та інші.

Перше місце серед країн із виробництва одноразового пластику на душу населення займає Австралія (59 кг на людину). За нею йдуть США (54 кг), Південна Корея і Велика Британія (обидві по 44 кг).

"Забруднення пластиком – одна з найбільших і серйозніших загроз, з якими стикається наша планета. Поточні тенденції будуть погіршуватися [...] З огляду на те, що наші океани задихаються, а пластик впливає на наше здоров'я, нам потрібно бачити рішучі дії виробників, урядів та світу фінансів, щоб розірвати порочне коло бездіяльності", – зазначив Ендрю Форрест, голова Minderoo Foundation.

Дивіться також: Спроєктований гігантський еко-катамаран "Манта": буде харчуватися пластиком з океану

Дивіться також: Дно Світового океану покрите понад 14 млн тонн мікропластику

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини