RU

Хто і чому блокує концесію порту Херсон. Реакція МІУ

04.02.2020, 18:18
Хто і чому блокує концесію порту Херсон. Реакція МІУ - Фото
Херсонський морський торговий порт. Фото: seaport.kherson.ua

Міністерство інфраструктури оскаржить рішення Шостого апеляційного суду Києва, яке зупинило дію наказу про затвердження результатів конкурсу та визначення переможця конкурсу на концесію ДП Херсонський морський торговельний порт.

Ініціатором подання позову виступило ТОВ Спеціальна компанія Морський порт Херсон. Компанія зажадала визнати протиправним і скасувати наказ Міністерства інфраструктури від 17 січня 2020 року №10 "Про  відхилення претендента від участі в концесійному конкурсі".

Як повідомляє прес-служба Мінінфраструктури, Товариству "Спеціальна компанія морський порт Херсон" не дозволили брати участь у конкурсі через те, що комісія не отримала підтвердження наявності у компанії ліквідних активів у розмірі, еквівалентному $8 млн. У міністерстві підкреслили, що цей критерій є надзвичайно важливим, оскільки до участі в конкурсі допускалися лише ті компанії, які можуть підтвердити здатність виконати свої зобов'язання.

Відзначається, що для відповідності фінансовому критерію компанія посилалася на цінні папери емітента ТОВ КУА "Український капітал" і подала в складі заявки на конкурс звіт про незалежну оцінку ринкової вартості цінних паперів - 1-го інвестиційного сертифіката, який був оцінений за вартістю в 80 разів більшою, ніж номінальна. У зв'язку з чим у комісії виникли обґрунтовані сумніви щодо ринкової оцінки цих цінних паперів.

Мінінфраструктури та Конкурсна комісія відправили запити про надання додаткової інформації та документів:
- заявнику про надання роз'яснень, додаткової інформації та документів;
- учаснику заявника - ТОВ "ГЛОБАЛ-ГРЕЙН";
- Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку;
- Фонду держмайна на рецензування отриманого в складі заявки звіту.

У міністерстві підкреслили, що за станом на 28 листопада на адресу комісії додаткової інформації про заявника не надходило, через що підстав для відмови компанії в допуску до конкурсу не було. У той же час, компанію повідомили про таку можливість через неповноту заявки.

11 січня ФДМУ надіслав Конкурсній комісії висновок на представлений компанією звіт. У ньому було зазначено, що звіт не повною мірою відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і має значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки. У зв'язку з чим, 17 січня концесієдавець відхилив претендента і скасував рішення про допуск ТОВ "Спеціальна компанія морський порт Херсон" до участі у концесійному конкурсі.

"Таким чином, Конкурсна комісія і Концесієдавець діяли у повній відповідності до положень конкурсної документації та законодавства України", - заявили в Мінінфраструктури.

Тому міністерство планує оскаржити рішення Шостого апеляційного суду.

Читайте також: Україна вперше здасть порт у концесію. Що це і хто інвестор?

  • У вересні Міністерство інфраструктури оголосило конкурси з передачі в концесію морських портів Ольвія і Херсон, а 1 жовтня вже почали приймати заявки претендентів. Зацікавленість у концесійних проектах виявили 46 українських та іноземних компаній з 11 країн.
  • 20 січня стало відомо, що в конкурсі на концесію майнового комплексу ДП Херсонський морський торговельний порт перемогла компанія Рісойл-Херсон.
  • 3 лютого Шостий апеляційний адмінсуд Києва зупинив дію наказу про затвердження результатів концесійного конкурсу та визначення переможця конкурсу на концесію ДП Херсонський морський торговельний порт.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини