Херсонський порт передано в концесію Рисоіл-Херсон. Умови договору

Рисоіл-Херсон і міністерство інфраструктури підписали договір про передачу в концесію Херсонського торгового порту. Про це повідомляє сайт міністерства. Згідно з угодою компанія-концесіонер Рисоіл-Херсон інвестує в розвиток порту близько 300 млн грн і 18 млн грн буде вкладено в місцеву інфраструктуру, йдеться в повідомленні міністерства.
Умови договору
- Щорічно виплачувати концесійний платіж у розмірі не менше 12 млн грн з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу концесіонера.
- У перші 3,5 роки від дати закінчення перехідного періоду інвестувати в об'єкт не менше 216 млн грн, а протягом перших 10 років - додатково не менше 62 млн грн (в цінах 2019 року).
- Забезпечити обсяги перевалки вантажів порту в 2030 році на рівні не менше 1,36 млн тонн.
- Зробити внесок у розвиток місцевої інфраструктури не менше 18 млн грн, зокрема, забезпечити фінансування капремонту дорожнього покриття вулиць на шляху до порту і нового майданчика для стоянки вантажних автомобілів за межами міста.
- Збільшити до 80% частини доставку вантажів у порт залізничним, водним та іншими видами транспорту, крім автомобільного.
- Забезпечити безперервну роботу порту.
- Співробітники порту і частина співробітників Адміністрації морських портів залишаються працювати і не можуть бути звільнені протягом 10 років.
- У перші три роки не допускається зниження зарплати. Підвищення ЗП - відповідно до законодавства та з урахуванням галузевої угоди.
- Мають дотримуватися необхідні вимоги природоохоронного законодавства.
Підписанти договору: від Міністерства інфраструктури - державний секретар Володимир Бучка, від Адміністрації морських портів України - в.о. глави Олександр Голодницький, від ТОВ "Проектна компанія Рисоіл-Херсон" - директор Владислав Талах, і від ТОВ "Рисоіл-Херсон" - директор Шота Хаджишвілі. На церемонії підписання був присутній президент Володимир Зеленський.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що для передачі в концесію готують ще два порти.
«Ми планували підписати концесійні договори портів Ольвія і Херсон в один день, але карантин вніс свої корективи. Концесія Ольвії буде підписана найближчим часом», - сказав міністр. Криклій додав, що наступним концесійним проектом буде Чорноморський морський торговельний порт.
- 5 березня Антимонопольний комітет дозволив концесію порту Херсон.
- У вересні Мінінфраструктури оголосило конкурси на передачу в концесію морпортів Ольвія і Херсон. Прийом заявок претендентів почався 1 жовтня. Зацікавилися 46 українських та 11 іноземних компаній.
- 20 січня стало відомо, що в конкурсі на концесію порту Херсон перемогла компанія Рисоіл-Херсон.
- 4 лютого Шостий апеляційний адмінсуд Києва зупинив дію наказу про затвердження результатів конкурсу. У Мінінфраструктури заявили, що з рішенням суду не згодні і будуть його оскаржувати. Пізніше президент Володимир Зеленський також відреагував на рішення суду, заявивши, що Україна потребує перезапуску судової системи. У Risoil заявили, що не дивлячись на рішення суду, компанія впевнена в успіху проекту і продовжує над ним працювати.
- 10 лютого суд розблокував концесію порту Херсон.
- У кінці лютого АМКУ дозволив концесію порту Ольвія компанії QTerminals із Катару.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Комментарі