Група депутатів вирішила через суд скасувати "зелені" тарифи

27.12.2019, 15:01
Група депутатів вирішила через суд скасувати
Фото: Unsplash

Група з 49 народних депутатів підготувала звернення до Конституційного Суду (КС) про визнання неконституційними законодавчі положення, в яких йдеться про "зелені" тарифи. Про це пише ЕП із посиланням на документ, який є в розпорядженні редакції.

За даними видання, звернення ще не відправили до суду.

Депутати оскаржують тарифи тільки для великих сонячних електростанцій (СЕС), а не дрібних домашніх, розповів ЕП співрозмовник в уряді.

Депутати-ініціатори звернення стверджують, що при прийнятті закону № 555-IV "Про альтернативні джерела енергії" Верховна Рада взяла на себе повноваження, які Конституція поклала на органи виконавчої влади.

Також, ініціатори подання зазначають, що "зелені" тарифи економічно необґрунтовані та надвисокі, а "зелена" енергія - одна з найдорожчих в Україні. На думку депутатів, це шкодить економіці країни.

У документі говориться, що в 2018 році видатки України на відшкодування вартості електроенергії за "зеленим" тарифом становили 560 млн євро, що становить 7,9% від загальної вартості електроенергії при частці відпуску 1,9%.

"Тобто, питома вага витрат на відшкодування вартості електричної енергії за "зеленим" тарифом у кілька разів вища, ніж питома вага цього виду електроенергії в порівнянні з іншими, виробленими в Україні", - відзначають депутати.

З посиланням на прогноз Мінекоенергії вони стверджують, що в 2020 році Україна "взагалі не зможе в повному обсязі відшкодувати вартість електричної енергії за "зеленим" тарифом, заборгованість щодо якої складе близько 13,5 млрд грн".

Читайте російською: Группа депутатов решила через суд отменить "зеленые" тарифы

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации