Гроші Януковича з банку Порошенка перерахували АРМА

22.01.2020, 17:46
Гроші Януковича з банку Порошенка перерахували АРМА - Фото

Національне агентство з управління заарештованими активами (АРМА) отримало від Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) 247,4 млн грн, які належали родині Віктора Януковича, і розмістило їх на депозитному рахунку в Ощадбанку. Про це повідомляє прес-служба АРМА.

В АРМА відзначають, що заарештовані активи у вигляді майже 247,4 млн грн були отримані агентством за справою про відмивання коштів посадовими особами Всеукраїнського банку розвитку (ВБР), пов'язаного з оточенням екс-президента Януковича.

Нацагентство розмістило ці гроші на депозитному рахунку АРМА в Ощадбанку. "У разі прийняття судового рішення про конфіскацію зазначених активів, накопичені з відповідної суми відсотки будуть перераховані до державного бюджету", - уточнюють в АРМА.

На даний момент депозитний портфель АРМА збільшився більше ніж у 1,5 рази і складає понад 620 млн грн в еквіваленті.

  • Минулого тижня Печерський суд заарештував 247 млн ​​грн на рахунках МІБ, які належали ВБР сім'ї Януковича, і зобов'язав МІБ перерахувати ці гроші на рахунки АРМА. 17 січня Офіс Генпрокурора звернувся з клопотанням до АРМА, вимагаючи виконання рішення суду.
  • У листопаді 2018 року журналісти програми Схеми випустили розслідування, в якому стверджувалося, що майже 2 млрд грн із депозитів підставних осіб у банку ВБР Януковича, були виведені через банк МІБ п'ятого президента Петра Порошенка.
  • Гроші в банку Януковича було заарештовано після Євромайдану. Але в 2016-2017 роках Печерський райсуд Києва почав знімати арешт із частини цих рахунків, пояснюючи це "відсутністю підстав для продовження арешту".
  • У банку Порошенка тоді заявили, що діяли в рамках закону, дозволивши колишнім співробітникам ВБР відкрити рахунки.
  • У листопаді 2019-го пакет акцій Порошенка в Міжнародному інвестиційному банку перейшов до його сина Олексія. Також п'ятий президент переписав на сина кондитерський і агробізнес.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?