RU

Грищенко роз'яснив, чому дорівнює "3+1" у Митному союзі

22.04.2011, 11:30
Грищенко роз'яснив, чому дорівнює
0edcd510892743ae5b5339389d67f55c.jpg

Грищенко роз'яснив, чому дорівнює "3+1" у Митному союзі
Україна збирається взаємодіяти із Митним союзом поза межами формального членства у ньому. Про це повідомив Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко (на фото) сьогодні у парламенті, відповідаючи на питання народних депутатів під час уряду.

"Ми не перебуваємо у перемовному процесі з Митним союзом як таким. Ніяких умов з російської сторони офіційно щодо вступу України до Митного союзу не висувалося, висловлювалося тільки бажання бачити нашу країну в цьому об'єднанні", - сказав К.Грищенко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Глава МЗС також звернув увагу на те, що наразі угода про зону вільної торгівлі із певними вилученнями і обмеженнями в України є з кожною державою, що входить до Митного союзу. Також, за його словами, укладено ряд секторальных угод у сферах промисловості, транспорту, паливно-енергетичного і агропромислового комплексу, в сфері соціальної політики.

"Для України надто важливо, щоб умови торгівлі із Росією, Білоруссю і Казахстаном не погіршилися у зв'язку з формуванням Митного союзу. Оскільки є загроза, що нинішні захисні заходи, які використовуються в торгівлі з однією країною, будуть після прийняття відповідного рішення комісії Митного союзу поширюватися на єдину територію Митного союзу", - сказав він.

К.Грищенко повідомив, що між Україною і Білоруссю відсутні вилучення із режиму вільної торгівлі. Російська Федерація застосовує вилучення щодо такої товарної позиції як цукор, а Казахстан застосовує по дев'яти товарних позиціях.

"З метою з'ясування позиції сторін із цього питання проводяться відповідні двосторонні консультації. До того ж Україна керується тим, що, відповідно до норм національного і міжнародного права, поширення захисних заходів на всю територію Митного союзу можливе тільки за умови доказу факту завдання збитків національним виробникам країн-членів Митного союзу внаслідок несумлінного і масового імпорту. Інакше кажучи, ми ведемо професійний діалог з країнами-членами союзу для того, щоб захистити наші національні інтереси, інтереси наших товаровиробників. У зв'язку з цим з метою врегулювання всіх можливих проблем українська сторона готова до відроблення питання укладення угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Митним союзом, яке передбачатиме двостороннє скасування або поступове скорочення митних тарифів", - зазначив міністр, наголосивши, що в ідеалі така угода має стати повною і всеохопною.

Також, за його словами, можливо, налагодження взаємодія із Митним союзом шляхом укладення секторальных угод у галузях, що представляють взаємний інтерес.

Нагадаємо, раніше опозиція вимагала заслухати у Верховній Раді звіт глави МЗС К.Грищенка щодо перемовин української влади з головою уряду РФ Володимиром Путіним, який відвідав Київ минулого тижня. Як повідомлялося, однією із основних цілей візиту російського прем'єра було - вступ України до Митного союзу у межах Єдиного економічного простору.

Нагадаємо також, в Євросоюзі вважають, що сьогодні Україна не може одночасно інтегруватися у Митний союз і мати поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини