RU

Грищенко: Митний союз не перешкодить інтеграції України в ЄС

08.04.2011, 14:45
Грищенко: Митний союз не перешкодить інтеграції України в ЄС - Фото
4c79a9b4e82840f63da85b6068cac501.jpg

Грищенко: Митний союз не перешкодить інтеграції України в ЄС
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко (на фото) запевнив, що співпраця України з Митним союзом не перешкодить створенню зони вільної торгівлі з Європейським союзом. Про це він заявив сьогодні журналістам на прес-конференції у межах засідання Ради міністрів закордонних справ СНД, яке проходить сьогодні у Києві.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, К.Грищенко зазначив, що у формулі співпраці України і Митного союзу, яку озвучив Президент України Віктор Янукович вчора у своєму виступі у парламенті укладено природне прагнення України максимально вирішити питання, які виникли у зв'язку зі створенням Митного союзу.

За словами Міністра, співпраця із Митним союзом не буде відбуватися у збиток перемовин зі створення зони вільної торгівлі з ЄС. "Ось, вчора проходили перемовини у Брюсселі, які дали непоганий результат. Тому ми не бачимо ніякої суперечності як у тому, що ми намагаємося досягнути у Брюсселі, так і у перемовинах із нашими державами-партнерами (зі співпраці з Митним союзом, - ред.)", - додав він.

У свою чергу, Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зазначив: "Ми, звичайно ж, почули ті слова, які Віктор Янукович вимовив у своєму посланні у Верховній Раді. Я у них побачив тільки здоровий глузд, прагматизм і прагнення забезпечити за максимумом інтереси української держави. Чому такі емоції виникли навколо цієї теми - я навіть не знаю".

За словами С.Лаврова, члени Митного союзу вступають у СОТ, і наявність Митного союзу не заважає цьому процесу. "Росія є членом Митного союзу і також буде домагатися створення зони вільної торгівлі з ЄС. Це завдання перспективне, сподіваюся не дуже далекої перспективи", - сказав він.

Також С.Лавров зазначив, що Митний союз веде перемовини про вільну торгівлю з Новою Зеландією, Швейцарією і іншими членами європейської асоціації вільної торгівлі.

"Ні у кого це не викликає питань, а коли наш найближчий сусід, Україна, хоче зі своїми провідними торгово-економічними партнерами, із Росією, Білоруссю такі ж відносини встановити, чомусь це викликає питання. Я думаю, що треба спокійніше дивитися на цю ситуацію, яка відповідає прагматичним прагненням будь-якої держави тісніше здійснювати торгово-економічні обміни зі своїми сусідами", - вважає він.

Нагадаємо, вчора, 7 квітня, Президент України Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді з щорічним посланням "Про внутрішнє і зовнішнє положення України у 2011 році", сказав, що Україна хоче співпраюцвати із Митним союзом за схемою "3+1".

Костянтин Грищенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини