RU

Гральний бізнес. Кабмін придумав, як витратити гроші, яких ще немає

20.01.2021, 17:25
Гральний бізнес. Кабмін придумав, як витратити гроші, яких ще немає - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного фонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури і науки". Фонд запропоновано наповнювати коштами від плати за ліцензії на проведення азартних ігор і лотерей.

Як повідомляє пресслужба Мінфіну, таким чином планується компенсувати суспільству негативні наслідки, до яких призводять азартні ігри. Кошти, отримані за ліцензії на азартні ігри і лотереї, пропонується направляти на соціально важливі цілі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У Мінфіні підкреслили, що з 2022 року кошти з цього фонду спрямовуватимуться на підтримку медицини, спорту, освіти, культури і науки, а також частково – до місцевих бюджетів, на території яких розташовані гральні заклади, казино і зали ігрових автоматів.

У держбюджеті на 2021 рік заплановано від плати за ліцензії на азартні ігри отримати 7,4 млрд грн. Їх повністю планується направити до спецфонду держбюджету. Зокрема, 3,3 млрд грн заплановано виплатити в якості субвенції місцевим бюджетам на заходи соціально-економічного розвитку.

За рахунок цих коштів планується профінансувати п'ять статей витрат:

– розвиток аеропортної інфраструктури – 1 млрд грн;

– створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у Національному інституті раку: загальний обсяг фінансування – 1,5 млрд грн, з них 805 млн – за рахунок плати за ліцензії на азартні ігри;

– створення при МКІП Фонду розвитку установ загальнодержавного значення – 2 млрд грн;

– субвенція місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг – 300 млн грн;

– субвенція місцевим бюджетам на заходи соціально-економічного розвитку.Загальний розмір субвенції – 6 млрд грн, із них 3,3 млрд грн – за рахунок плати за ліцензії на азартні ігри.

Читайте також: Хотіли дізнатися, але боялися запитати: 5 міфів про легалізацію грального бізнесу в Україні

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини