RU

Гральний бізнес в Україні під загрозою заборони

14.04.2009, 09:19

На своєму пленарному засіданні у вівторок, 14 квітня, Верховна Рада збирається розглянути законопроект "Про заборону грального бізнесу в Україні" (N4268). Ця тема об'єднала представників коаліції і опозиції - законопроект поданий представником Партії регіонів Григорієм Смітюхом і БЮТівцем Валерієм Писаренком.

Проектом закону передбачається заборона грального бізнесу в Україні як виду підприємницької діяльності, який шкодить правам і свободам громадян, а також здоров'ю і моральності населення.

У разі прийняття документа, з дня набуття чинності видача ліцензій на здійснення діяльності із організації і проведення публічних азартних ігор суб'єктам підприємницької діяльності в Україні припиняється, а ліцензії, видані суб'єктам підприємницької діяльності до дня набуття чинності цього закону, скасовуються.

Законопроектом передбачається, що Закон набуває чинності з 1 січня 2010 року і діє до прийняття спеціального законодавства, що передбачає право здійснення грального бізнесу у спеціально створених ігрових зонах. У зв'язку з цим Кабінету Міністрів пропонується протягом трьох місяців подати у Верховну Раду відповідний законопроект, яким дозволяється здійснювати діяльність із грального бізнесу в межах спеціально відведених ігрових зон.

Водночас, дія закону, що пропонується не поширюється на діяльність, пов'язану з організацією і проведенням лотерей, конкурсів, ігор, розіграшів, що не належать до публічних азартних ігор, а також на побутові азартні ігри.

Однак аргументи авторів законопроекту не переконали Головне науково-експертне управління, яке у своєму висновку рекомендує парламенту за результатами розгляду у першому читанні відхилити цей проект закону.

У висновку також зазначається, що тотальна заборона, навіть тимчасова, господарської діяльності із організації азартних ігор призведе до її криміналізації, зокрема, шляхом різкого збільшення кількості нелегальних гральних закладів і зростання корупції.

Ще одним негативним наслідком прийняття цього законопроекту експерти називають "тінізацію" відповідного бізнесу, що позначиться на наповненні держбюджету країни.

Гральний бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини