RU

Гості Євро-2012 залишать в Україні від $500 млн. до $1,5 млрд.

19.04.2012, 15:11
Гості Євро-2012 залишать в Україні від $500 млн. до $1,5 млрд. - Фото
Фото: president.gov.ua
Експерти оцінюють обсяг ввезених в Україну грошей під час Євро-2012 від $0,5 до $1,5 млрд. Про це йшлося  сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко зазначив, що за статистикою, середній чек туриста, який приїжджає в Україну становить $200, а, враховуючи тіньову складову української економіки, - $300. Він підкреслив, що з розрахунку, що Україна в ході Євро-2012 відвідає близько 5 мільйонів туристів, можна очікувати близько $1,5 млрд. ввезених грошей. Устенко уточнив, що ця сума співмірна 1% ВВП України.

У свою чергу фінансовий аналітик Ерік Найман озвучив більш скромні прогнози. "За моїми оцінками Україні варто очікувати в межах $500 млн., може трохи більше. По-перше, приїде менше туристів, йде потужна антиукраїнська  рекламна компанія , і я поки не бачу ніякої протидії з боку України", - сказав він.

За словами експерта, основний туристичний потік очікувався з Росії, але її команда грає в Польщі. "Якщо б вона виступала в Україні, було б більш оптимістично, і про $1-2 млрд. можна було б говорити. На жаль, до нас приїжджають скупуваті британці, німці. Все дуже скромно", - додав він.

Найман підкреслив, що у нього більш оптимістичний прогноз по грошах, які зайдуть під парламентські вибори. "Там близько $2 млрд., і це буде набагато більш економічно значимий фактор для українського ВВП ніж Євро-2012", - сказав він.

Нагадаємо, за оцінками експертів, на підготовку й проведення Євро-2012 Україна витратить від 80 до 100 млрд.грн. державних коштів. У свою чергу, віце-прем'єр-міністр - міністр інфраструктури Борис Колесніков заявляв, що прямі витрати України на проведення Євро-2012 не перевищать $750 млн. За його словами, кошти на інші потреби, зокрема ті, які стосуються розвитку інфраструктури, виділяються з держбюджету щорічно і їх фінансування не пов'язане з проведенням чемпіонату.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини