RU

Госпотребстандарт збирається зменшити міжперевірочний період експлуатації газових лічильників

08.07.2008, 16:44

Госпотребстандарт має намір зменшити міжперевірочний період експлуатації газових побутових лічильників. Про це в ході прес-конференції повідомив генеральний директор державного підприємства Івано-Франковськ-стандарт-метрологія Ігор Петришин.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, І. Петришин відмітив, що згідно з існуючою в державі нормою структури Госпотребстандарту здійснили перевірку газових побутових лічильників, що експлуатуються 10 років, і зробили висновок, що близько 26% лічильників є непридатними для подальшої експлуатації. Внаслідок "прорахунків" лічильників, що вийшли з ладу газорозподільні підприємства втрачають в середньому 5-8% загального об'єму споживаного в побуті газу.

Разом із тим близько 40% газу, споживаного в Україні, відводиться саме на побутове споживання. "У зв'язку з цим наше сьогоднішнє завдання – не тільки наростити виробництво лічильників згідно з урядовою програмою оснащення побутовими газовими лічильниками житлового фонду держави, але й примусити газорозподільні організації забезпечити нормальними перевірочними установками в достатній кількості свої підприємства, щоб посилити контроль споживання газу в державі. Крім того, ми збираємося зменшити термін міжперевірочної експлуатації побутових газових лічильників", - додав І. Петришин.

Також І. Петришин відмітив, що для того, щоб забезпечити всіх побутових споживачів газовими лічильниками, в державі необхідно встановити ще близько 4-5 млн. побутових лічильників, оскільки місткість даного ринку сьогодні складає близько 12 млн. лічильників, а встановлено в побуті не більше 7 млн. приладів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини