Гончарук заявив про компроміс із виробниками сигарет

29.10.2019, 15:17
Гончарук заявив про компроміс із виробниками сигарет - Фото
Олексій Гончарук (Фото: прес-служба Кабміну)

Прем'єр повідомив про зустріч із представниками тютюнових компаній - сподівається на вирішення проблеми

Кабінет міністрів і тютюнові компанії знайшли компроміс стосовно так званих "тютюнових поправок" у закон №1049 щодо регулювання цін на сигарети. Про це повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу в Маріуполі.

"Ми на минулому тижні з ними зустрілися, розставили крапки над "і", вже знайшли деяке рішення, яке, як ми сподіваємося, буде реалізовано", - сказав Гончарук.

Читайте також: Тютюновиробники погрожують закрити фабрики. Це реально? Розбір

  • Раніше British American Tobacco після зустрічі з прем'єром заявила про можливе скасування поправки та відновлення після цього виробництва на заводі В.А.Т.-Прилуки.
  • 1 жовтня BAT зупинила виробництво на заводі В.А.Т.-Прилуки.
  • Інша велика тютюнова компанія JTI Україна подала заяву до ДПС щодо повернення сплаченого акцизного податку на 350 млн грн через норму про фіксовану маржу для продавців сигарет, що міститься в законопроекті №1049.
  • Законопроект №1049 Верховна Рада прийняла 4 жовтня. Через нього ціни на сигарети можуть вирости на 40% вже з січня 2020 року, стверджують виробники сигарет. Документом також регулюється торговельна націнка на сигарети на рівні 7 і 13%. У зв'язку з цим компанії Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл Компанії, Брітіш Амерікан Тобако та Імперіал Тобако, які контролюють 90% ринку сигарет в Україні заявили про плани закрити свої українські фабрики.
  • У вересні BAT оголосила про плани з 2020 року перенести регіональний центр із Києва до Румунії через "непрогнозованість фіскальної та регуляторної політики уряду України".

Читайте також: Виробникам сигарет обмежили маржу. Що це означає?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить