RU

Голова Газпрому: Україна не витримає спотових цін на газ

26.03.2013, 01:19
Голова Газпрому: Україна не витримає спотових цін на газ - Фото
Олексій Міллер (фото - gazprom.ru)
Голова Газпрому Олексій Міллер заявив, що ціна на російський газ, який поставляється в Україну, набагато нижча за спотову ціну на ринках континентальної Європи, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"На бртанському торговому майданчику минулої п'ятниці ціна на газ досягала позначки в 800 доларів за тисячу кубометрів, що майже в два рази перевищує ту ціну, за якою Газпром поставляє газ в Україну в рамках довгострокових контрактів", - зазначив він.

Варто відзначити, що такі дані котирування відносяться до аварійного епізоду, коли через технічні проблеми на британському березі був зупинений газопровід з Бельгії в Великобританію Interconnector, що покриває чверть потреб Королівства.

"Зараз ми наочно спостерігаємо процес зміни основного вектора поставок енергоносіїв, в тому числі зі спотового ринку, який зміщується від Європи в Азіатсько-тихоокеанський регіон, який є більш перспективним і ємним. Так, у січні Катар зменшив обсяг поставок на британський спотовий майданчик на 30 % щодо показника минулого року. Ця обставина також штовхає європейські ціни на газ вгору. Україна не витримає спотових цін ", - підкреслив глава Газпрому.

Газпром заявляє про відсутність яких-небудь підстав для зниження НАК Нафтогаз України закупівель природного газу в 2012 і 2013 роках в обсягах менших, ніж це передбачено газовими контрактами 2009 року, в зв'язку з чим Нафтогазу в січні був виставлений рахунок на $ 7,09 млрд. за недобір 16,7 млрд. кубометрів.

Досьє на Олексія Міллера

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини