Голова ПриватБанку: Є реальний ризик, що банк повернуть Коломойському

26.02.2020, 13:40
Голова ПриватБанку: Є реальний ризик, що банк повернуть Коломойському - Фото
Петр Крумханзл (Фото: privatbank.ua)

Голова ПриватБанку Петр Крумханзл вважає, що існує "реальний ризик" повернення банку колишнім власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову або отримання ними щедрої компенсації. Це може позбавити Україну підтримки Міжнародного валютного фонду (МВФ) і призвести до кризи, сказав він Financial Times.

Видання пояснює, що для кредиторів України та іноземних інвесторів справа ПриватБанку стала індикатором щирості намірів президента Володимира Зеленського реформувати економіку і боротися з корупцією.

За словами Крумханзла, якщо Київ не виконає попередні домовленості, досягнуті з МВФ у рамках нової програми на $5,5 млрд, то може не отримати цих грошей. Довіру до українського уряду буде підірвано, і інвестори почнуть виводити свої гроші з країни. Це буде ударом для фінансового сектора, а також призведе до девальвації гривні.

Одна з таких домовленостей – прийняття так званого "антиколомойського" закону, який був змінений і скорочений у фінансовому комітеті Верховної Ради. Обговорення підсумкової версії законопроекту проходять спільно з експертами МВФ, які прибули до Києва 19 лютого.

Під тиском західних донорів Зеленський заявляв, що підтримує націоналізацію ПриватБанку, але він був менш категоричний у тому, щоб гарантувати, що його не можна повернути назад, йдеться в статті.

"Я не впевнений, що він [Зеленський] має правильну картину, тому що та картина, яку він має, надходить від оточуючих його людей", - говорить голова ПриватБанку. FT нагадує, що до 11 лютого головою Офісу Зеленського був колишній адвокат Коломойського Андрій Богдан.

Крумханзл також назвав "гібридною війною" те, що відбувається навколо ПриватБанку і справи проти нього самого. Він розповів, що у вересні, коли озброєна поліція прийшла з обшуками до головного офісу банку в Дніпрі, вона спробувала отримати документи юридичної фірми Hogan Lovells, яка представляє ПриватБанк у Високому суді Англії в справі проти Коломойського-Боголюбова.

Читайте також: ІВК "мінус" ПриватБанк = гроші. МВФ приїхав до України шукати "формулу Коломойського"

Читайте російською: Глава ПриватБанка: Есть реальный риск, что банк вернут Коломойскому

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?