Голова Нафтогазу: Ми зробили все можливе, щоб кризи не було

Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявляє, що Україна готова до підписання нового газового контракту з Росією. Про це він сказав в ефірі Свободи слова на ICTV, коментуючи газові переговори в "нормандському форматі".
Коболєв підтвердив, що поки домовленостей щодо газового питання немає. "Переговори продовжаться в тристоронньому форматі за участю Єврокомісії", - зазначив він.
Коментуючи можливі дії Газпрому, Коболєв сказав: "Мені важко передбачити дії Газпрому. І ми в Нафтогазі завжди говоримо, що ми з радістю конструктивно і легальним способом підписали б новий контракт. Для цього все готово".
За словами голови Нафтогазу, Україна пройшла дуже складний шлях і багато зробила для реформування галузі. "Ми до 1 січня наступного року завершимо процес відокремлення системи, так званий анбандлінг. Новий незалежний оператор, створений згідно з європейськими правилами, сертифікований згідно з європейськими правилами, буде готовий до ведення операційної діяльності. Він вже існує. 1 січня він покине групу Нафтогаз - тобто стане повністю незалежним", - підкреслив Коболєв.
Читайте також: Коболєв: Наша ГТС - це дійна корова, яка, швидше за все, перестане давати молоко
"Ми зі свого боку зробили все можливе, щоб кризи не було. І ми дуже сподіваємося, що російська сторона на цей раз не повторить той трюк, який був проведений в 2009 році, в 2006 році, коли була створена штучна газова криза", - додав голова Нафтогазу.
За його словами, газова криза нічого хорошого для газового бізнесу в Європі не зробить. "Це буде лише черговим підтвердженням, що газ є зброєю, газом користуються як зброєю і всім потрібно триматися від газу подалі", - зазначив Коболєв.
- На двосторонніх переговорах щодо газу в рамках "нормандського формату" брали участь президенти двох країн - Володимир Зеленський і Володимир Путін. Україну також представляли міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель і виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко. До російської делегації також увійшли міністр енергетики РФ Олександр Новак та голова правління Газпрому Олексій Міллер.
- У Нафтогазі повідомили, що переговори не привели до підписання нового контракту на транзит.
- Чинний транзитний контракт між Нафтогазом і Газпромом закінчується 31 грудня 2019 року. У НАКу стверджують, що новий транзитний контракт необхідно підписати до 13 грудня.
Читайте російською: Глава Нафтогаза: Мы сделали все возможное, чтобы кризиса не было
Комментарі