RU

Голова ЄБРР: європейці можуть і повинні допомогти Україні

27.04.2009, 16:53

Європейці можуть і повинні допомогти Україні. Хоча Україна не є членом Євросоюзу і не є кандидатом на вступ, вона залишається вельми важливою і вельми великою країною, і ЄС не може бути байдужим до неї. Таку думку в інтерв'ю "Deutsche Welle" висловив голова Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Томас Міров.

"Думаю, ми маємо допомогти Україні матеріально. Але ми повинні також використати наші важелі політичного впливу, щоб внутрішньополітичні дебати не призвели до застою в цій країні", - наголосив Т.Міров.

Відповідаючи на питання про обсяги фінансової допомоги, в якій має потребу Україна, голова ЄБРР нагадав: "Очевидно, кожна країна потребує більшої допомоги і підтримки, ніж та, яку може бути надано. У ситуації з Україною під час кооперації з МВФ йшлося про $16,5 млрд. Це безпосередня допомога, яка потрібна в екстреному порядку. Але її надання потрібно супроводити зусиллями, зокрема, в галузі консолідації держбюджету. А для цього потрібен певний рівень політичної єдності", - наголосиі Т.Міров.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄБРР вже у травні може визначити перелік великих українських банків, які отримають фінансову допомогу.

Також ЄБРР заявляв, що збирається інвестувати в цьому році близько 7 млрд. євро в країни колишнього "радянського блоку". Це майже на 2 млрд. більше, ніж у 2008 році.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини