Главу Держрезерву відсторонили від посади

27.06.2019, 10:19
Главу Держрезерву відсторонили від посади - Фото
Вадим Мосійчук

Кабінет міністрів відсторонив Вадима Мосійчука від виконання повноважень на посаді голови Державного агентства резерву України. Відповідне розпорядження №452-р від 26 червня оприлюднено на офіційному урядовому порталі.

Згідно з документом, Мосійчука відсторонено на час здійснення дисциплінарного провадження.

Мосійчук написав в Facebook, що рішення було прийнято кулуарно, без обговорення на засіданні уряду.

"Третя, за майже чотири роки перебування на посаді, спроба усунути мене від виконання обов'язків. Цього разу, для пана Першого віце-прем'єр-міністра - вдала", - написав він.

Мосійчук повідомив, що має намір звернутися до суду для захисту честі і гідності.

"За чотири роки всупереч всім перевіркам, обшукам, неймовірного тиску на мене особисто і мою сім'ю, я виявив і поламав давно і цинічно продумані" кубівські "схеми по зерну і ситуації з Дунаєвецьким елеватором, тендерними угодами і змовами Столичного млина, спробами забрати з підпорядкування Держрезерву НДІ Ресурс, заволодіння земельною ділянкою, на якій знаходиться інститут, і побудови на цьому місці висотного ЖК, паливні схеми з Трейд К ..., призначення "смотрящих" заступників ... та інше ", - пише Мосійчук.

Він нагадав, що прийшов в Держрезерв за запрошенням екс-міністра економіки Айвараса Абромавичуса, щоб "навести лад в системі і зробити її ефективною".

У квітні прокуратура вручила обвинувальний акт главі Держрезерву Мосійчуку у справі про переміщення 14 000 тонн зерна з хлібної бази в Харківській області на держпідприємство Златодар в Черкаській області, що спричинило необгрунтовані витрати держави на 6 млн грн.

4 жовтня 2018-го Мосійчуку було вручено підозру і проведено обшуки в його квартирі.

Голосіївський райсуд Києва обрав Мосійчуку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання і зобов'язав здати закордонний паспорт.

За даними ГПУ, в 2017 році Мосійчук видав наказ перевезти на зберігання, в Черкаську область з Харківської, партію зерна через ризики, пов'язані з проведенням АТО. Генпрокурор Юрій Луценко стверджує, що цим державі нанесено 6 млн грн збитків.

Відомо також, що прокуратура подала клопотання про відсторонення Мосійчука з посади.

За день до затримання Мосійчука Кабінет міністрів призначив його першим заступником Павла Котова, колишнього помічника першого віце-прем'єра Степана Кубіва.

З ініціативи Кубіва в жовтні 2018 року уряд також виніс догану голові Держрезерву Вадиму Мосійчуку через перевищення службових повноважень. Йде мова про неузгоджені відрядження Мосійчука.

Вадим Мосійчук очолює Держрезерв з 2015 року. До цього він вісім років працював керівником компаній з управління активами шведської групи SEB і Райффайзен.

Криницкая Людмила
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса