RU

Главою ОПЗ призначено власника ресторанів "Два Гуся"

24.01.2020, 17:54
Главою ОПЗ призначено власника ресторанів
Фото: прес-служба Одеського припортового заводу

Кабінет міністрів на засіданні 24 січня призначив виконуючим обов'язки голови ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) Миколу Синицю. Про це повідомляє прес-служба уряду.

З 2016 по 2019 рік Синиця очолював ДП "Українське державне аерогеодезичне підприємство".

Одеський припортовий завод - публічне акціонерне товариство. 99,5% заводу належить державі, і управляється Фондом державного майна. Завод спеціалізується на виробництві аміаку й карбаміду, а також перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт.

Згідно з електронною декларацією, він контролює ряд фірм, які займаються ресторанною діяльністю, зокрема ТОВ "Теско-Сервіс", ТОВ "КВТ".

Також Синиця володіє торговою маркою "Два Гуся". На сайті однойменної мережі ресторанів він зазначений главою правління.

Крім того, разом з дружиною бізнесмен є бенефіціаром ТОВ "Тандем-Д", яке займається дослідженням кон'юнктури ринку та громадської думки.

У 2019 Синиця балотувався до Верховної Ради по одномандатному округу як член партії "Свобода".

  • З 2012 по 2014 роки єдиним постачальником газу на ОПЗ була група Ostchem, що належить Дмитру Фірташу. Після цього співробітництва ОПЗ виявився винен компанії Фірташа $250 млн. Цей борг підтвердив Стокгольмський арбітраж, але Верховний суд України це рішення не визнав. Ще 2,2 млрд грн ОПЗ винен Нафтогазу. З цієї суми завод у вересні виплатив 2,2 млн грн.
  • ОПЗ простоював з кінця квітня 2018 року, поки не відновив роботу 5 серпня 2019 року. Завод запустився за договором переробки давальницької сировини від компанії Агро Газ Трейдинг.
  • У вересні 2019-го в Кабміні погодили радника з приватизації ОПЗ. Ним стала компанія Pericles Global Advisory. Держава розраховує продати завод за 54 млн грн. У жовтні в Офісі президента повідомили, що ОПЗ приватизують не раніше, ніж через шість-сім місяців.


Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини