RU

ГлавКРУ: Тимошенко пустила "кіотські гроші" на фіктивні закупівлі зерна

28.01.2011, 16:25
ГлавКРУ: Тимошенко пустила
01028f6e4aefaaf71e380d8edee75863.jpg

ГлавКРУ: Тимошенко пустила "кіотські гроші" на фіктивні закупівлі зерна
У 2009 році Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко прямо порушила закон, що забороняв використовувати "кіотські гроші" на які-небудь інші цілі, крім екологічних інвестицій. Про це заявляють у Головному контрольно-ревізійному управлінні України.

Як повідомляє прес-служба уряду, в ГлавКРУ зазначають, що 9 вересня 2009 року Прем'єр-міністр Ю.Тимошенко підписала засекречене розпорядження N1049-р "Про поповнення єдиного казначейського рахунку" (розсекречено у 2011 році), де сказано: "1. З метою поповнення єдиного казначейського рахунку терміново здійснити конвертацію 200 мільйонів євро, які надійшли від продажу частини встановленої кількості викидів парникових газів відповідно до Кіотського протоколу, в національну валюту через Національний банк за його офіційним курсом із зарахуванням суми у гривнях на окремий спеціальний рахунок Державного казначейства. 2. Державному казначейству забезпечити проведення операції, зазначеної у пункті 1 справжнього розпорядження".

"Отже, Тимошенко прямо порушила закон, що забороняв використати "кіотські гроші" на які-небудь інші цілі, крім екологічних інвестицій", - сказано у повідомленні ГлавКРУ.

До того ж, зазначають у ГлавКРУ, стінограма засідань уряду зафіксувала, що Тимошенко знала це обмеження, накладене законом, і неодноразово повторювала: "У нас є чітко визначені напрями використання грошей Кіотського протоколу. Це теплонасоси. Шановні друзі, ми нікуди ці гроші не будемо використовувати, крім як на ці цілі".

"Жодного теплонасоса в Україні побудовано не було. 14 вересня на Єдиному казначейському рахунку з'явилися 3,6 млрд. грн., а 18 вересня залишилося всього 893 млн. грн. "Кіотські гроші" - величезні для України кошти - були спрямовані на, очевидно, не першочергові цілі", - зазначено у повідомленні відомства.

Так, за даними ГлавКРУ, з 14 січня 2009 року, коли валютні кошти були проконвертовані і зараховані на Єдиний казначейський рахунок, ці гроші були негайно витрачені: 49 млн. грн. - на стадіон "Металіст" у Харкові, 56 млн. - на реконструкцію аеропорту в Харкові, 70 млн. - "Укравтодору" на закупівлю валюти, 130 млн. - на закупівлю зерна в Аграрний фонд, 6 млн. грн. - на закупівлю запчастин для пожежної техніки і так далі.

"До речі, внаслідок перевірки та інвентаризації Аграрного фонду близько 300 тис. тонн зерна взагалі не виявилося на складах. Договори в Аграрному фонді існують, Аграрний фонд платить ніби за оренду уявним компаніям гроші (з тих же проконвертованих "Кіотських грошей"). До сьогоднішнього дня зерно так і не знайшли, його в Аграрний фонд так і не повернули", - зазначено у ГлавКРУ.

Там зазначають, що "кіотські" кошти були проконвертовані, влиті у загальний фонд бюджету, протизаконно використані не за призначенням, і на момент передачі Тимошенко влади так і не були відновлені на казначейському рахунку.

"Справа Тимошенко": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини