RU

Глава МВФ: Світові загрожує повторення Великої депресії

23.01.2012, 15:01
Глава МВФ: Світові загрожує повторення Великої депресії - Фото
Крістен Лагард лякає світ Великою депресією (фото: ЕРА)
Якщо Європа не впорається з борговою кризою, світова економіка може повторити досвід 1930-х років. Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, напередодні Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який почнеться в середу, і саміту глав держав Євросоюзу 30 січня Лагард закликала європейських лідерів вжити заходів з підтримки економічного зростання, поглиблення інтеграції в єврозоні та створення додаткових бар'єрів на шляху розповсюдження кризи. "Фальстартам і напівзаходам, які були поширені в минулому році, слід покласти край", - сказала вона.

"Нам слід розуміти, що даний момент є визначальним, - цитує текст виступу Лагард на заході Німецької ради з міжнародних відносин MarketWatch. - Мова йде не про порятунок якоїсь однієї країни або регіону, а про порятунок всього світу від порочного кола економічного спаду, про необхідність уникнути повторення досвіду 1930-х років, коли бездіяльність, ізольованість і жорсткі ідеологічні позиції призвели до колапсу світового попиту".

Мабуть, говорячи про "досвід 1930-х", Лагард мала на увазі Велику депресію, що почалася в 1929 році і, за великим рахунком, тривала до кінця Другої світової війни.

Лагард попередила, що МВФ перегляне прогнози світового зростання на 2012 рік з пониженням. Нові оцінки будуть оприлюднені 24 січня.

Для забезпечення економічного зростання в Європі глава МВФ, яка раніше очолювала фінансове відомство Франції, вважає за необхідне подальше пом'якшення грошово-кредитної політики в єврозоні, яке також допоможе уникнути надмірного уповільнення інфляції в наступному році.

Програми бюджетної економії, що реалізуються по всій Європі, посилюють ризики рецесії, тому тим країнам, які можуть дозволити собі не поспішати з бюджетними реформами, слід задуматися про темпи їх реалізації, заявила Лагард. До числа таких країн належить в першу чергу Німеччина - найбільша економіка єврозони.

Бюджетна інтеграція, на думку Лагард, є одним з найбільш значущих останніх починань в єврозоні.
"Нерозумно, щоб 17 повністю незалежних бюджетних систем розвивалися в рамках єдиної грошово-кредитної політики", - вважає директор-розпорядник МВФ. Зокрема, вона відзначила необхідність формування інструментів, які дозволять розділити бюджетні ризики всіма 17 країнами єврозони. Йдеться зокрема про створення єдиних облігацій єврозони або спецфонду викупу держоблігацій.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини