RU

Глава Газпрому не радить ЄС закачувати газ у сховища України

28.06.2013, 20:47
Глава Газпрому не радить ЄС закачувати газ у сховища України - Фото
Олексій Міллер (фото - gazprom.ru)

Російський газовий монополіст Газпром ніколи не буде закачувати газ в підземні газові сховища України, заявив глава компанії Олексій Міллер. Про це він повідомив 28 червня на прес-конференції в Москві після річних зборів акціонерів компанії, передає УНІАН.

"Україна може будь-які проекти в енергетичній газовій сфері пропонувати зарубіжним партнерам, але я хочу сказати про досвід Газпрому. Україна говорить, що в її сховищах можна було б зберігати газ - закачувати його влітку і продавати взимку. У Газпрому є досвід закачування газу в ПСГ України - досвід суто негативний", - сказав Міллер.

Він зазначив, що питання все ж було врегульовано, але для себе Газпром прийняв рішення не зберігати газ в ПСГ України. "Ми для себе прийняли дуже жорстке рішення на підставі цього сумного непростого досвіду: ніколи, ні за яких умов не закачувати газ до ПСГ України, які б умови наші українські друзі нам не пропонували. Ми на сьогоднішній день газ в ПСГ України не закачуємо і закачувати не будемо", - підкреслив Міллер.

Напередодні український міністр палива та енергетики Едуард Ставицький заявив, що Україна готова виступити як Центрально-Європейського газового хаба . За його словами, до українських газосховищ в Брюсселі був проявлений інтерес з боку європейських компаній.

Нагадаємо, в період газових воєн 2005 і 2009 року українська сторона використовувала газ в ПСГ як тимчасовий ресурс під час припинення поставок палива з Росії.

Досьє на Олексія Міллера

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини