RU

Глава НБУ: Ставки за кредитами і депозитами знижуватимуться

10.09.2020, 18:41
Глава НБУ: Ставки за кредитами і депозитами знижуватимуться - Фото
Кирило Шевченко (Фото: прес-служба НБУ)

Відсоткові ставки за кредитами і депозитами знижуватимуться як реакція на червневе зниження облікової ставки НБУ до 6%. Про це повідомив на брифінгу глава Національного банку  Кирило Шевченко.

"Ми бачимо, що трансмісійний механізм щодо зниження ключової ставки ще не спрацював, і ми очікуємо подальшого зниження процентних ставок за депозитами. Відповідним чином будуть реагувати і ставки за кредитами", - сказав він.

За словами глави НБУ, в динаміці депозитних ставок уже спостерігаються деякі зрушення, зокрема за півроку  станом на 1 липня середньозважена ставка за депозитами бізнесу знизилася більше ніж на 5 процентних пункту - майже до 5,3%, а за депозитами домогосподарств - на 3 , 2 процентних пункту - до 10,5%.

"З початку року ставки кредитування знижено. Середньозважена ставка за кредитами для бізнесу станом на кінець серпня становила 9% річних. Ставки за кредитами для фізосіб знижуються не так швидко, ми не бачимо там стрімкого зниження процентних ставок, але все ж воно є", - додав він.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини