RU

Глава НБУ розповів, як вплине на банківську систему вихід з ринку Аркади

26.08.2020, 13:13
Глава НБУ розповів, як вплине на банківську систему вихід з ринку Аркади - Фото
Кирило Шевченко (Фото: прес-служба НБУ)

Вихід з ринку банку Аркада не вплине на роботу банківського сектора, оскільки його активи становили менше 1,1% від усіх активів банківської системи. Про це сьогодні на брифінгу заявив глава НБУ Кирило Шевченко, передає кореспондент LIGA.net.

"Ми розуміємо, що це викличе певний рівень соціальної напруженості, тому ми ще раз висловлюємо занепокоєння порядком ведення будівельних робіт. І цю проблему треба вирішувати на законодавчому рівні", - сказав глава НБУ.

Він заявив, що банк Аркада існував як спеціалізований банк, який керував фондами фінансування будівництва.

"Уже тривалий час забудовники, які пов'язані з банком, затримують введення в експлуатацію цілого ряду об'єктів: ЖК "Еврика", "Патріотика" в Києві. Відповідальність за недобудови несе забудовник, а не банк. Нацбанк не регулює діяльність забудовників", - сказав Шевченко .

Він також запевнив, що більшість вкладників отримають свої гроші в повному обсязі.

"72% вкладників - 4746 осіб отримають свої гроші в повному обсязі. Їхні вклади становлять менше, ніж гарантована державою сума - 200 000 грн. Загалом ФГВФО виплатить таким вкладникам 290 млн грн. Інші вкладники отримають кошти в порядку, передбаченому законодавством", - заявив глава НБУ.

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Світлана Рекрут під час брифінгу повідомила, що станом на 10:00 Фонд зайшов до банку і повністю взяв над ним контроль.

"Усі вклади, які озвучив глава НБУ, ми будемо виплачувати не пізніше 20-го робочого дня. А, враховуючи, що обсяг невеликий, я думаю, що це буде набагато раніше. Коштів у Фонді гарантування більше ніж достатньо. Після виплати гарантованої суми ми будемо працювати з активами і повертати те, що належить наступній черзі кредиторів", - заявила Рекрут.

За її словами, повернення будівлі офісу банку на його баланс і подальший продаж буде основним напрямком ФГВФО для повернення коштів іншим вкладникам.

Як повідомлялося раніше, на позабалансових рахунках банку Аркада враховувалися гроші інвесторів будівельних об'єктів сумою 9 млрд грн. Вони нічим не гарантовані, тому не будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, заявила директор-розпорядник Фонду Світлана Рекрут, відповідаючи на питання кореспондента Liga.net.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини