RU

Глава НБУ обіцяє не стримувати курс гривні штучно

24.09.2020, 10:50
Глава НБУ обіцяє не стримувати курс гривні штучно - Фото
Кирило Шевченко (Фото: пресслужба НБУ)

Національний банк України не змінював валютну політику плаваючого курсу і не планує штучно стримувати зміцнення гривні, якщо для цього складуться ринкові умови. Про це глава правління Нацбанку Кирило Шевченко повідомив під час зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА), передає пресслужба регулятора.

"Валютна політика не змінюється. Курс формується ринком, а ми тільки згладжуємо надмірні коливання як в одну, так і в іншу сторону. У серпні  пропозиція валюти була більшою за попит. Тому курс гривні зміцнювався, а НБУ поповнював резерви", сказав Шевченко.

У вересні, за його словами, попит на валюту зріс із боку імпортерів. "Це зумовило певне послаблення гривні. Для згладжування коливань НБУ відновив інтервенції з продажу валюти", зазначив глава Нацбанку і підкреслив, що зараз фундаментального тиску на гривню немає.

"Є значна пропозиція валюти з боку експортерів. У жовтні-листопаді пропозиція валюти, ймовірно, зросте завдяки продажам аграріїв. У разі розвороту ринку НБУ не має наміру штучно стримувати зміцнення гривні", додав Шевченко.

Читайте також: Зе-курс. "Долар за 30" ближче, ніж здається. Що буде з гривнею до кінця року? Важливий прогноз

  • Національний банк на початку вересня купив на міжбанківському валютному ринку $22,5 млн. Як наслідок, курс долара перевищив позначку 28,1 грн. Через тиждень НБУ для підтримки гривні продав на міжбанківському ринку $71 млн, вперше з липня призупинивши купівлю валюти.
  • Український бізнес у своїх проектах на 2021 рік закладає вартість долара на рівні 29 грн.
  • Середньорічний курс у проекті державного бюджету на 2021 рік становить 29,1 грн/$.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net тільки головне у вашій пошті

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини