RU

Глава Газпрому назвав умови транзиту газу через Україну

06.11.2019, 16:31
Глава Газпрому назвав умови транзиту газу через Україну - Фото
Фото: прес-служба Газпрому

Глава Газпрому Олексій Міллер сказав, що до укладення нового транзитного контракту необхідно вирішити два питання: готовність України купувати газ безпосередньо і врегулювання всіх судових рішень.

Як повідомляє прес-служба Газпрому, про це Міллер говорив з уповноваженим Федерального уряду ФРН щодо транзиту газу через Україну Георгом Вальдерзее.

Як і раніше, Міллер вважає за необхідне врегулювання судових спорів між Газпромом і Нафтогазом.

Другим важливим питанням глава Газпрому назвав готовність України до прямих закупівель російського газу з 2020 року та ухвалу обсягів таких закупівель. "Рішення української сторони безпосередньо впливає на пропускну здатність російської газотранспортної системи, яку повинен підтримувати Газпром на кордоні з Україною", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в Газпромі нагадали про створення сертифікованого незалежного газотранспортного оператора. "Якщо українська сторона не встигне закінчити цю роботу станом на 1 січня 2020 року, Газпром готовий до продовження на перехідний період чинного транзитного контракту з урахуванням актуальних ринкових умов", - заявляють в прес-службі.

  • 28 жовтня четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Євросоюзом і Росією про новий контракт на транзит російського газу через Україну з 2020 року завершився без конкретних домовленостей. Обговорення продовжиться в листопаді.
  • 29 жовтня в Кремлі заявили, що Україна і Росія можуть підписати новий транзитний контракт "лише за відсутності будь-яких судових претензій".
  • Глава Нафтогаз Андрій Коболєв на це відповів: "Російська сторона пропонує Нафтогазу "обнулити" майже $3 млрд по Стокгольмському рішенню і відмовитися від позову ще на $12 млрд. До того ж АМКУ пропонується відмовитися від штрафу на близько $7 млрд. Разом - $22 млрд - "зрозуміти і пробачити". Шукаю й не знаходжу в озвучених в медіа пропозиціях про зустрічні кроки Росії на зіставні суми. Хіба так виглядає "обнулення" взаємних претензій?".
  • Минулого тижня Нафтогаз відправив до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти Газпрому майже на $2 млрд.


Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини