RU

Глава Держземагентства знає, як не позбавити селян землі

09.10.2011, 08:43
Глава Держземагентства знає, як не позбавити селян землі - Фото
a10eb3d39d772a9628cd36206c1af5a4.jpg

Глава Держземагентства знає, як не позбавити селян землі

При нинішній недосконалій законодавчій базі в частині ринку землі все йде до того, що всі землі й сільське господарство будуть контролюватися кількома агрохолдингами, а земельна реформа спрямована в іншу сторону. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.

За його словами, для того, щоб не допустити збезземелювання селян, необхідно передбачити максимум можливих обмежників і інструментів, один з яких - створення державного земельного банку, діяльність якого буде спрямована на підтримку й підвищення рентабельності дрібного й середнього бізнесу на селі.

"Після набрання чинності законом про ринок землі її власники саме й одержать можливість використовувати той капітал, який у них є, - їхні паї. Вони зможуть не тільки здати їх в оренду, причому тепер уже по більш прийнятній ціні, продати, подарувати або передати в спадщину, але й самостійно або колективно хазяювати на ній, одержавши під заставу свого паю необхідний грошовий ресурс для розвитку господарства. І згодом ці можливості будуть тільки збільшуватися, оскільки з розвитком ринку землі її ціна, як і розмір орендної плати будуть неминуче рости", - підкреслив він.

За його оцінками, після появи ринку вартість одного гектара сільгоспугідь складе в середньому близько 300 євро.

"Але це, звичайно, явно занижена ціна, оскільки в тій же Центрально-Східній Європі в таких країнах, як Угорщина або Польща, де сільськогосподарські землі значно більш низької якості, ніж у нас, вони коштують як мінімум на порядок дорожче - три-п'ять тисяч євро й вище. А в країнах Західної Європи ціна взагалі починається від 10 тис. євро", - додав Тимченко.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович заяивив, що чекає від депутатів Верховної Ради продовження земельної реформи.

Будівництво, нерухомість, ринок землі: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини