RU

Гірше було лише в квітні. Січневий локдаун посилив песимістичні настрої бізнесу

01.02.2021, 17:38
Гірше було лише в квітні. Січневий локдаун посилив песимістичні настрої бізнесу - Фото
Фото: depositphotos.com

Бізнес значно погіршив оцінки економічного стану своїх підприємств і перспектив їх діяльності у відповідь на посилення карантинних обмежень у січні. Про це свідчить падіння на 7,9 пунктів до 37,6 пунктів індексу очікувань ділової активності за січень 2021 року, який опубліковано Національним банком України.

Показник індексу в грудні 2020 року перебував на позначці в 45,5 пункту, нагадують у НБУ. З березня 2020 року індекс стабільно знаходиться нижче середньозваженого рівня в 50 пунктів. У квітні індекс опустився нижче 30 пунктів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Найбільш негативні наслідки січневого локдауну відчули підприємства торгівлі. Секторальний індекс опустився до 33,3 пункту в січні проти 48,5 у грудні. Торгові компанії очікують значного скорочення товарообігу й погіршення економічного результату.

Також посилили негативні очікування і свої економічні перспективи компанії зі сфери послуг (падіння секторального індексу до 39,7 в січні з 45,3 в грудні) і промислові підприємства (падіння до 38,6 із 44,6 пункту).

Найбільш низькі очікування зберігаються серед будівельних компаній: індекс скоротився до 33,1 пункту після деякого підйому в грудні до 39,1 пункту. Будівельні компанії прогнозують значне скорочення обсягів будівництва, зменшення замовлень і підвищення вартості послуг підрядників.

Загалом, усі сектори очікують зростання цін на продукцію, послуги, сировину та збільшення вартості послуг постачальників. Також у всіх секторах очікується скорочення персоналу.

НБУ проводив щомісячне опитування у період 1 – 25 січня. В опитуванні взяло участь 202 компанії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини