Гетманцев розкрив подробиці ідеї "податку для Facebook"

30.01.2020, 12:04
Гетманцев розкрив подробиці ідеї
Данило Гетманцев (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Якщо нерезидент провадить діяльність на території України, він повинен платити податки. Про це сказав в інтерв'ю LIGA.net народний депутат від Слуги народу, голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, коментуючи законопроект №2634 про ПДВ для нерезидентів.

"У нас є така норма в Податковому кодексі: іноземна компанія, яка працює в Україні без реєстрації вважається такою, що ухиляється від податків. Суперечку повинні врегулювати наші служби", - підкреслив Гетманцев.

За його словами, фактично Facebook ухиляється від податків. Депутат вважає, що ця норма ПК спочатку була "мертвонародженою", бо немає суб'єкта оподаткування в розумінні ПК, а значить немає механізму стягування податку.

"До речі, щодо Facebook у нас вже є законопроект, там мова йде тільки про ПДВ на електронні послуги, а не податок на прибуток", - зазначив Гетманцев.

Відповідаючи на питання, як стягувати податок, якщо юридично іноземні корпорації, за прикладом Facebook, до України не мають відношення, він сказав: "Закон 1210 дає податковій додаткові можливості: тепер вона може перевіряти не просто суб'єкт, а саму діяльність, яку нерезидент проводить на території України. Адже дуже часто нерезиденти провадять господарську діяльність тут, але не реєструють постійні представництва".

Читайте також: Рента для Коломойського, майбутнє Нефьодова, податок для Facebook. Інтерв'ю Данила Гетманцева

Гетманцев погодився, що змусити такі компанії платити податки складно, але можливо. "Це складне питання, це проблема. Є досить складна процедура виконання податкових рішень. Найімовірніше, ми будемо залучати до податкової відповідальності і представництва компаній, якщо вони є. До того ж, є багато солідних міжнародних компаній, які самі будуть йти на зустріч", - вважає він.

"Якщо компанія котирується на біржі, для неї не потрібні суперечки і звинувачення в країнах Східної Європи про ухилення від оподаткування", - додав Гетманцев.

Читайте російською: Гетьманцев раскрыл подробности идеи "налога для Facebook"

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииУбить в себе наркомана. История одного эксперимента