Гепрокуратура закрила справу проти Бахматюка і Писарука

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського районного суду Києва і закрив справу VAB банку. Про це у Facebook написала генеральний прокурор Ірина Венедіктова.
Вона зазначила, що 5 червня суд зобов'язав Офіс генпрокурора розглянути клопотання про скасування постанови першого заступника генпрокурора про скасування постанови про закриття кримінального провадження, пов'язаного з VAB банком, та скасувати його. Повний текст постанови офіційно надійшов до Офісу Генерального прокурора 24 червня.
При цьому Венедіктова підкреслила, що "подібні рішення судових інстанцій підривають загальні принципи діяльності правоохоронної системи". "Крім того, згідно зі ст. 303 КПК України немає підстав заперечувати такі процесуальні рішення прокурора", - додала генпрокурор.
Екс-власник VAB банку і акціонер групи компаній " Укрлендфармінг Олег Бахматюк назвав рішення прокуратури "великим кроком у справі відновлення справедливості щодо компанії".
Бахматюк зазначив, що генпрокуратура "поставила крапку у так званій "справі Писарука і Бахматюка". Він вважає, що Печерський райсуд справедливо скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська, який відновив розслідувану раніше кількома правоохоронними органами та закриту рішеннями судів справу.
"Рішення про закриття цієї справи дає можливість мені, як акціонеру, вести конструктивний діалог із Фондом гарантування вкладів. Наступний крок має зробити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, яка зобов'язана скасувати всі процесуальні дії, зроблені на підставі сфабрикованої справи, адже справа закрита, і такі слідчі дії є незаконними", - йдеться у зверненні Бахматюка на сайті Укрлендфармінг.
- Загальна заборгованість двох банків Бахматюка (Фінансова ініціатива і VAB) становить 10,6 млрд грн. Він пропонує реструктуризувати цей борг і виплатити Фонду гарантування вкладів і Нацбанку 8 млрд грн протягом п'яти років.
- У листопаді 2019 року НАБУ затримало сімох підозрюваних у справі VAB Банку. Їм інкримінують змову з метою заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту НБУ, виданого VAB Банку в жовтні 2014 року. Екс-главу VAB Банку Дениса Мальцева і його бенефіціара Бахматюка оголосили в розшук. Також серед ключових фігур розслідування - екс-заступник голови НБУ і нинішній глава Райффайзен Банку Аваль Олександр Писарук.
- 28 травня Вищий антикорупційний суд заочно відправив під варту Бахматюка. Рішення не підлягає оскарженню.
- 23 травня набув чинності так званий "банківський" закон. Норми цього закону використовував Верховний суд у справі Суркісів проти ПриватБанку, відмовивши сім'ї Суркісів у задоволенні їхніх вимог.
- 19 червня Бахматюк заявив, що має намір вимагати від держави грошової компенсації відповідно до норм "банківського" закону.
Читайте також: Дев'ять "друзів" Бахматюка. Велика історія скандального кредиту НБУ VAB Банку
Комментарі