RU

Генпрокуратура пояснила причину позову до "Нафтогазу" і "Газпрому"

13.10.2010, 12:55
Генпрокуратура пояснила причину позову до
2aa0bbebf5b8124f85cdd7afe72cf8b1.jpg

Генпрокуратура пояснила причину позову до "Нафтогазу" і "Газпрому"
Генеральна прокуратура України пред'явила позов про визнання недійсними договорів купівлі-продажу природного газу від 20 січня 2009 року між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Генпрокуратури, 20 січня 2009 року НАК "Нафтогаз України" уклала з ВАТ "Газпром" і ТОВ "Газпром експорт" договір поступки права вимоги. За цим договором НАК "Нафтогаз України" дістала право вимоги на стягнення заборгованості з "Росукренерго" за зобов'язаннями перед ВАТ "Газпром", ТОВ "Газпром експорт" у грошових коштах на суму $1,7 млрд.

"Однак для заволодіння 11 млрд. куб. м газу, що належав "Роукренерго", екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко 21 січня 2009 року дала незаконне доручення Міністру палива і енергетики і голові правління НАК "Нафтогаз України" про прийом цього газу на баланс компанії", - пояснюють у відомстві.

На основі зазначених вище договору і доручення НАК "Нафтогаз України" неправомірно оформила право власності на 11 млрд. куб. м природного газу, що належав "Росукренерго", вважають у Генпрокуратурі.

Для надання видимості законності цієї операції НАК "Нафтогаз України" 20 січня 2009 року уклала з ВАТ "Газпром" договори купівлі-продажу цього ж газу. За цими договорами НАК "Нафтогаз України" продав і цього ж дня купив у ВАТ "Газпром" зазначений природний газ за ту ж ціну. До того ж природний газ фактично не передавався, і продовжував залишатися у підземних сховищах України.

Отже, як зазначають у відомстві, ці договори купівлі-продажу не були спрямовані на настання реальних правових наслідків, мали фіктивний характер і укладалися лише з метою незаконного придбання НАК "Нафтогаз України" права на зазначений газ і його подальше розмитнювання в Україні.

"У зв'язку з викладеним, Генеральна прокуратура України 15 вересня 2010 року передала до Господарського суду м. Києва позов про визнання зазначених договорів купівлі-продажу природного газу недійсними у зв'язку з їхньою фіктивністю", - йдеться у повідомленні.

Цей позов поданий в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів і Міністерства палива і енергетики до НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

У Генпрокуратурі зазначають, що розгляд справи призначений на 21 жовтня 2010 року.

Також у повідомленні зазначають, що Генпрокуратура 10 жовтня подала до окружного адміністративного суду м. Києва позов про визнання протиправним і скасування зазначеного доручення екс-прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко. Розгляд справи призначений на 20 жовтня 2010 року.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що арбітражний суд Москви зареєстрував доручення Київського міського суду про вручення ВАТ "Газпром" визначення про призначення слухань за позовом Генеральної прокуратури України до ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини