RU

Генпрокуратура нарахувала податківцям 5,4 млрд.грн. недобору

30.05.2011, 15:53
Генпрокуратура нарахувала податківцям 5,4 млрд.грн. недобору - Фото
c051728645710722cd1b84f3247d96ae.jpg

Генпрокуратура нарахувала податківцям 5,4 млрд.грн. недобору

За останній рік податковий борг Державної податкової служби України (ДПСУ) збільшився на 5,4 млрд.грн. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Згідно з повідомленням, Генпрокуратура в травні поточного року провела перевірку дотримання вимог податкового законодавства ДПСУ і її працівниками. "Встановлено, що Державна податкова служба України протягом 2010-2011 років покладені на неї статтею 2 Закону "Про Державну податкову службу в Україні" завдання належним чином не виконувала. Як наслідок, накопичився податковий борг, який за останній рік зріс у півтори рази (з 10,7 млрд.грн. до 16,1 млрд.грн.)", - сказано у повідомленні.

У відомстві зазначають, що одна з причин цього явища - низька якість контрольно-перевірочної роботи, незастосування ефективних заходів до скорочення податкового боргу. "На даний час існують суми непогашеного боргу, які виникли більше п'яти років тому", - відмічають у прокуратурі.

"Органами ДПСУ належним чином не виконуються вимоги законодавства щодо своєчасного стягнення податків, зборів та інших загальнообов'язкових платежів", - наголошується у повідомленні.

Так, в порушення вимог Податкового кодексу, ДПСУ узгодила практику незаконного прийняття податкових декларацій "до відома", звужуючи при цьому коло платників, що мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ. У січні 2011 року ДПСУ видано наказ N42 про затвердження Порядку визначення відповідності платника податків критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Пунктом 3.3 Порядку в порушення вимог ст. 200 Податкового кодексу України звужене коло платників, що мають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Незаконний наказ оскаржено Генеральною прокуратурою з вимогою привести його у відповідність до вимог законодавства.

Незважаючи на заборону, встановлену Законом "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" і Податковим кодексом України, в 2010 році органами ДПСУ прийнято "до відома" 3,5 тис. декларацій з ПДВ із загальним обсягом поставки 4,4 млрд.грн, в 2011 році - 300 декларацій обсягом поставки 2,4 млрд.грн.

"Мільйонні втрати державному бюджету завдають зловживання і недбалість службовців податкових органів", - наголошують в ГПУ.

За результатами проведених у цьому році перевірок в сфері оподаткування органами прокуратури порушено 202 кримінальні справи, з яких 61 направлено до суду, внесено майже 2,5 тис. розпоряджень і подань, притягнуто до відповідальності 1,3 тис. чиновників.

25 травня голові ДПСУ внесено відповідне подання.

Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини