RU

Генпрокуратура намагається допомогти "Нафтогазу" розрахуватися з "Росукренерго"

13.10.2010, 09:55
Генпрокуратура намагається допомогти
25b6218fb892fe385311b9e12443487a.jpg

Генпрокуратура намагається допомогти "Нафтогазу" розрахуватися з "Росукренерго"
Українська влада вирішила допомогти НАК "Нафтогаз України" мінімізувати втрати від повернення 11 млрд. кубометрів газу трейдеру "Росукренерго" (РУЕ). До Господарського суду Києва надійшов позов Генеральної прокуратури до "Газпрому" і "Нафтогазу" про незаконність договорів від 20 січня 2009 року про перепродаж цього об'єму газу. Про це пише сьогодні "Коммерсант Украина".

Видання зазначає, що у разі підтримки судом позивача РУЕ отримає зворотно від НАК 11 млрд. кубометрів газу і повинна буде повернути "Газпрому" $1,7 млрд. Водночас "Газпром" заборгував "Нафтогазу" ті ж $1,7 млрд., сплачені за транзит.

Вчора прес-служба Генпрокуратури повідомила, що подала позов до Господарського суду Києва до "Нафтогазу" і "Газпрому". Позивач вимагає визнати недійсним два договори від 20 січня 2009 року про продаж 11 млрд. кубометрів газу "Нафтогазом" "Газпрому" і заліку вартості того ж дня цього газу ($1,7 млрд.) як плата "Газпромом" за транзит по Україні.

Цей газ у той момент належав трейдеру РУЕ. Розгляд справи по суті призначений на 21 жовтня у Києві. "Позов направлений до Газпрому, а не до конкретної особи", - пояснили виданню у Генпрокуратурі. Попередні слухання пройшли у жовтні.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що арбітражний суд Москви зареєстрував доручення Київського міського суду про вручення ВАТ "Газпром" ухвали про призначення слухань за позовом Генеральної прокуратури України до ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Ринок газу, нафти та нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини