Генпрокуратура намагається допомогти "Нафтогазу" розрахуватися з "Росукренерго"

Генпрокуратура намагається допомогти "Нафтогазу" розрахуватися з "Росукренерго" - Фото
25b6218fb892fe385311b9e12443487a.jpg
13.10.2010, 09:55

До Господарського суду Києва надійшов позов Генеральної прокуратури до "Газпрому" і "Нафтогазу" про незаконність договорів від 20 січня 2009 року про перепродаж 11 млрд. кубометрів газу

Українська влада вирішила допомогти НАК "Нафтогаз України" мінімізувати втрати від повернення 11 млрд. кубометрів газу трейдеру "Росукренерго" (РУЕ). До Господарського суду Києва надійшов позов Генеральної прокуратури до "Газпрому" і "Нафтогазу" про незаконність договорів від 20 січня 2009 року про перепродаж цього об'єму газу. Про це пише сьогодні "Коммерсант Украина".

Видання зазначає, що у разі підтримки судом позивача РУЕ отримає зворотно від НАК 11 млрд. кубометрів газу і повинна буде повернути "Газпрому" $1,7 млрд. Водночас "Газпром" заборгував "Нафтогазу" ті ж $1,7 млрд., сплачені за транзит.

Вчора прес-служба Генпрокуратури повідомила, що подала позов до Господарського суду Києва до "Нафтогазу" і "Газпрому". Позивач вимагає визнати недійсним два договори від 20 січня 2009 року про продаж 11 млрд. кубометрів газу "Нафтогазом" "Газпрому" і заліку вартості того ж дня цього газу ($1,7 млрд.) як плата "Газпромом" за транзит по Україні.

Цей газ у той момент належав трейдеру РУЕ. Розгляд справи по суті призначений на 21 жовтня у Києві. "Позов направлений до Газпрому, а не до конкретної особи", - пояснили виданню у Генпрокуратурі. Попередні слухання пройшли у жовтні.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що арбітражний суд Москви зареєстрував доручення Київського міського суду про вручення ВАТ "Газпром" ухвали про призначення слухань за позовом Генеральної прокуратури України до ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Ринок газу, нафти та нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Популярне