RU

Газпром запримітив ринок "зеленого" ​​газу країн Євросоюзу

26.04.2012, 09:30
Газпром запримітив ринок
Фото: gazprom.ru
Рада директорів ВАТ Газпром доручила правлінню компанії забезпечити виконання робіт, спрямованих на розвиток науково-технічного потенціалу компанії в галузі виробництва нетрадиційних видів газу, зокрема, вугільного, сланцевого і "зеленого" газу.

Як повідомляє управління інформації Газпрому, на засіданні ради було відзначено, що Газпром має досвід видобутку нетрадиційних видів газу. В даний час компанія реалізує унікальний для Росії проект: веде видобуток вугільного газу на першому в країні метановугільному промислі - Талдинському родовищі в Кузбасі. Всього в Кузбасі планується забезпечити стабільний рівень видобутку вугільного газу в обсязі 4 млрд. кубометрів на рік.

Крім того, Газпром має намір почати реалізацію проекту виробництва в Росії "зеленого" газу (палива, виробленого з органічної сировини та відповідного фізико-технічним вимогам, що пред'являються до природного газу). Мета цього проекту - створення бізнес-моделі поставок "зеленого" газу в країни Європи. Планується, що в перспективі його реалізація дозволить Газпрому вийти на новий, зростаючий ринок "зеленого" газу в країнах Євросоюзу, а також відпрацювати технологію отримання газу з поновлюваних джерел, відзначили в компанії.

На Раді директорів також йшлося про технологічні та економічні аспекти, пов'язані з видобутком сланцевого газу. Було відзначено, що досвід Газпрому у сфері видобутку вугільного газу в Кузбасі може бути використаний в довгостроковій перспективі при видобутку сланцевого газу.

"У зв'язку з тим, що Росія володіє величезним ресурсним потенціалом традиційного природного газу і вартість його видобутку навіть у складних природно-кліматичних і геологічних умовах значно нижче вартості виробництва нетрадиційного газу, основою для надійного газопостачання російських споживачів і організації експортних поставок буде залишатися традиційний природний газ . Тому нетрадиційний газ передбачається розглядати як джерело для газопостачання майбутніх поколін ", - зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявляв, що ринок нетрадиційного газу може серйозно змінити структуру ринку вуглеводнів. Як відомо, газ, що поставляється Газпромом, прив'язаний до цін на нафту. Багато країн хочуть перейти від цін, прив'язаних до нафти, до спотових цін за своїми довгостроковими контрактами. На думку експертів, якщо США почнуть експортувати ЗПГ у Європу та Азію, це дасть аргумент, щоб заново обговорити ціни з Газпромом.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини