RU

Газпром може завадити Україні в освоєнні шельфу

25.01.2012, 10:44
Газпром може завадити Україні в освоєнні шельфу - Фото
Фото: ЕРА
Газпром замість допомоги може завадити Україні в освоєнні Чорноморського нафтогазоносного шельфу. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Удвох на море"

Видання зазначає, що в Газпромі вчора повідомили, що домовилися з НАК Нафтогаз України про активізацію співробітництва з освоєння структури Паласу на шельфі Чорного моря. Домовленість була досягнута на зустрічі представників компаній в Москві 18 січня. У лютому делегація Газпрому прибуде до Києва для вивчення геолого-технічної та фінансово-правової документації. Наступним кроком має стати створення СП для реалізації проекту.

У свою чергу, експерти здивовані пропозицією Газпрому і вважають, що Росія швидше зацікавлена ​​в тому, щоб затримати розробку площі Паласу, ніж інвестувати в її освоєння. "По суті, Україна може за рахунок одного цього родовища повністю відмовитися на чотири роки від імпорту російського газу. У Росії це розуміють, і чекати, що Газпром буде своїми руками створювати альтернативу своєму паливу, наївно", - вважає директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич. Він зазначає, що раніше Болгарія і Туреччина відмовили Газпрому в праві розробляти свої родовища на шельфі Чорного моря, побоюючись, що монополія під виглядом своєї участі буде затягувати роботи.

Член комітету Верховної Ради з ПЕК Сергій Пашинський також не виключає, що метою Газпрому в даному випадку може бути якраз затримка освоєння родовища. "Більш правильно було б розробляти родовище самостійно", - додає Пашинський.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини