RU

Газпром хоче прозорого закачування газу в українські ПСГ

26.06.2012, 12:37
Газпром хоче прозорого закачування газу в українські ПСГ - Фото
Фото: utg.ua
У продовження переговорів, що пройшли в рамках Петербурзького економічного форуму з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойком, в центральному офісі ВАТ Газпром відбулася зустріч голови правління Олексія Міллера і голови НАК Нафтогаз України Євгена Бакуліна. Про це повідомляє управління інформації ВАТ Газпром.

На зустрічі обговорювалися питання, пов'язані із забезпеченням прозорості для Газпрому процесу закачування газу в українські ПСГ, враховуючи досягнуті раніше домовленості і наданий на ці цілі аванс з боку російської компанії.

Нагадаємо, раніше Нафтогаз України відмовився забезпечувати транзит газу Газпрому за свій рахунок. 18 травня українська компанія повідомила Газпром про те, що в 2012 році накопичення газу в українських підземних газових сховищах буде відбуватися виключно в обсягах, необхідних для забезпечення власних потреб України. Компанія запропонувала Газпрому в разі необхідності скористатися послугами українських газосховищ для виконання зовнішньоекономічних контрактів Газпрому і оформити відповідну додаткову угоду.

Після цього Газпром надав НАК Нафтогаз України аванс розміром $2 млрд. за транзит російського газу. Очікується, що аванс дозволив Нафтогазу поповнити оборотні кошти для закупівлі природного газу і подальшого його закачування в українські ПСГ. Своєчасне заповнення газом ПСГ України дозволить компанії виконати свої зобов'язання з безперебійного транзиту російського газу до Європи цієї зими, зазначили в Газпромі.

Нагадаємо також, що Нафтогаз в 2012 році скоротить імпорт російського газу до 27 млрд. кубометрів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини